Velká vůle přinesla postup do semifinále Českého poháru

tn DR128834Nepočetný zástup diváků, který si našel cestu ve čtvrtečním podvečeru do haly na Vodove, určitě nelitoval, protože všichni byli svědky zápasu velkých zvratů, obrovského odhodlání a výkonů ve kterých si obě družstva sáhla až na samé dno. Velká touha po odvetě za 2 prohraná utkání v Ostravě hnala naše hráčky za překonáním všech nesnází a překážek a byť byla naše děvčata již na pokraji vyřazení, po závěrečném hvizdu se mohla radovat ze zaslouženého postupu.

Délka utkáni:

156 min.

Sandra Onderková (kapitánka VK Královo Pole): „Velice vyrovnané utkání se šťastným koncem pro nás. Zvládly jsme dva těžké tie-breaky, což je pro nás důležité. Doufáme, že toto vítězství nám zvedne sebevědomí, které jsme v poslední době moc neměly.“

Andre Christopher Gonzalez (trenér VK Královo Pole): „Utkání jsme si sami zkomplikovali ve druhém setu, když jsme Ostravu pustili ke hře. Jsme však vděční za obě vybojované koncovky v tie breaku.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Škoda prvního tie-breaku, kdy jsme vedli 12:8 a neubránili jsme soupeře. Neproměnili jsme dva match bally, což si myslím, že rozhodlo a svoji korunu tomu dali rozhodčí, kteří dnes nepískali moc dobře. Prohra mě mrzí, protože jsme chtěli postoupit dál.“

Popis utkání:

Po prvním setu se zdálo, že by utkání mohlo mít hladký průběh, ovšem za stavu 8:5 ve druhém setu došlo ke zranění hostující nahrávačky. Po této události byly domácí hráčky velice nekoncentrované a pustily Ostravu více do hry, což znamenalo ztrátu druhého setu. Ve třetím setu Brňanky polevily na servisu, chybovaly v poli i na útoku. Ve čtvrtém setu hrály domácí hráčky o vše, vybojovaly koncovku ve svůj prospěch a vyžádaly si tak tie break. V pátém setu jsme viděli velice bojovný výkon na obou stranách. Brňanky prohrávaly již 8:12, ale set vybojovaly za 25 minut ve svůj prospěch 21:19, čímž si vynutily zlatý set.

Zlatý set byl opět velice vyrovnaný a docházelo k výkyvům na obou stranách. Stav 12:9 byl vyrovnán na 13:13 Závěr setu byl však šťastnější pro domácí hráčky, které zvítězily nejtěsnějším možným výsledkem 15:13 a pokračují tak do semifinále Českého poháru žen.