Tak jako v sezóně zůstaly domácí "tvrze" nedobyty

2014 15 CF scoreAni pátý pokus zvítězit na ostravské palubovce nebyl pro náš tým úspěšný. V průběhu celé letošní sezóny si obě družstva drží domácí neporazitelnost. Čtvrteční výsledek má jedinou výhodu a to, že se budeme moci v sobotu opět bavit volejbalem. Výše uvedená statistika sice hovoří jasně v náš prospěch, ale domácí prostředí dělá z devadesáti procent publikum a na to brněnské je přece stoprocentní spolehnutí! Vstup na utkání je ZDARMA a kdo příjde v zeleném dostane 1 pivo nebo limo také ZDARMA! ZELENÉ PEKLO !!!

3. utkání čtvrtfinále UNIQA Extraligy žen

TJ Ostrava - VK Královo Pole   3:2 (22,18,-23,-22,9)

Délka utkáni:

136 min.

Sandra Onderková (kapitánka VK Královo Pole): „Nedařilo se nám vypořádat se servisem domácích a soupeř nás ubránil. Horší už to být nemůže, zítra předvedeme lepší výkon.“

Andre Christopher Gonzalez (trenér VK Královo Pole): „Zápas jsme nezačali dobře a až za stavu 0:2 jsme byli schopni zlepšit hru, v tie-breaku jsme polevili a nebyli schopni složit míč. Do zítřka musíme zlepšit koncentraci.“

Petra Polášková (kapitánka TJ Ostrava): „První set rozhodl o dnešním průběhu zápasu. Bojovností jsme Brno porazily."

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Srdcem!!!“

Popis utkání:

Ostravanky nezačaly vůbec zakřiknutě, jakoby ani necítily křivdu z jasně neuznaného dobrého míče pro ně za stavu 14:14 v tie-breaku brněnského druhého utkání. Vedly 7:4, ale pak se zasekly a dovolily postupně soupeři vyrovnat a navýšit vedení až na 9:15. a 15:20. Pak ovšem začala spanilá stíhací jízda (17:20, 18:21) a při servisu domácí Nachmilnerové obrat na 24:21 a set byl doma. Ve druhém setu si domácí hráčky od začátku udržovaly vícebodové vedení (8:4, 13:7, 16:11,19:14, 21:17) a s přehledem set získali. Začátek 3. setu byl ovšem katastrofa pro Ostravu (3:8, 4:9, 9:14, 11:15), pak domácí zabraly a otočily na 16:15, 20:19, ale Brno se nevzdalo a zvratem 20:22 už set nepustilo. Čtvrtý set byl ze začátku trochu kopií setu třetího (6:9), ale domácí tým se vzpamatoval mnohem dřív a otočil na 10:9, pak následovaly několikabodové šňůry pro oba čtvrtfinalisty (10:13,14:13, 16:14, 16:16, 19:16, 20:17 a pak Brno otočilo na 20:22 a mírný náskok udrželo k získání setu. Tie-break byl relativně snadnou záležitostí domácích (5:2, 8:3, 9:4) menší zádrhel 9:7, rázem 12:7 lehká dohrávka a zasloužené vítězství.

4. utkání čtvrtfinále UNIQA Extraligy žen

TJ Ostrava - VK Královo Pole   3:1 (-11,22,22,20)

360

113 min.

Sandra Onderková (kapitánka VK Královo Pole): „Po hladkém vítězství v prvním setu jsme se nechaly ukolíbat a pak už jsme se nedostaly zpátky do hry.“

Andre Christopher Gonzalez (trenér VK Královo Pole): „Nezvládli jsme důležité tkání, které jsme si dobře rozehráli, dál zápas pokračoval jako na houpačce.“

Petra Polášková (kapitánka TJ Ostrava): „Po prvním nervózním setu jsme se vrátily do zápasu. Čtvrtý set jsme vyhrály díky bojovnosti a nejúžasnějším fanouškům. Děkujeme!“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Znovu srdcem!!!“

Domácí nastoupili k zápasu o udržení v 1. kole play-off pod velkým tlakem a to bylo na jejich výkonu v 1. setu výrazně poznat. Zpočátku sice drželi s hosty krok, ale od stavu 9:9 se náskok brněnských hráček zvětšoval (9:12, 9:15, 10:18, 10:23) a domácí v 1. setu jen sekundovali. Druhý set zpočátku opět vypadal nadějněji pro hosty (5:7), ale pak se domácí hráčky zkoncentrovaly a od stavu 8:7 se začaly hráčkám VK Královo Pole vzdalovat (10:9, 13:10, 16:10, 17:11, 19:13, 20:15). Hosté se pokoušeli náskok domácích zkorigovat, ale ostravské volejbalistky vždy dokázaly získat na svou stranu body tak, aby udržely uklidňující odstup od hostů. Brňanky však neopustila bojovnost a stáhly náskok až 20:19. Domácí přidali 2 body na 22:19, hosté však srovnali na 22:22. V koncovce setu projevili více rozvahy domácí. Ve 3. setu se domácí pustili do hry s vervou (8:4, 16:10, 20:12, 22:14). Pak sice hosté začali náskok stahovat (22:17, 23:19). Ale to bylo ze strany hostů vše. Ve čtvrtém setu hráčky Brna zpočátku domácí přitlačily (6:8, 7:13, 9:15), ale od stavu 11:16 začaly ostravské hráčky dotahovat (13:16, 13:17) a pak při servisu Nachmilnerové domácí otočili až na „neuvěřitelných 23:17“ a set i utkání už dotáhli do vítězného konce.