6x Mistr ČR a ČSFR, 5x vítěz ČP

Uncategorised

PF 2018

PF2

Volejbalový klub Královo Pole přeje všem svým příznivcům, fanouškům, partnerům a členům krásné prožití vánočních svátků a úspěšný celý rok 2018. Budeme velmi rádi, když nám zachováte i nadále Vaši přízeň, které si velmi vážíme, a za kterou všem moc děkujeme. A jaká jsou osobní vánoční a novoroční přání některých z nás?

Číst dál...

Historie

Vznikem právní subjektivity v roce 1996, Volejbalový klub Královo Pole Brno navázal na tradice, které reprezentoval již v minulosti nejdříve jako TJ Královopolská strojírna Brno a poté pod hlavičkou SK Královo Pole Brno. V těchto minulých letech brněnský ženský volejbal byl známý zásluhou jmen jako Vlasta Fabikovičová, Svatava Vráželová, Dora Hübnerová, Mirka Baráková, Dagmar Králíková, Simona Bártová, Leona Goldemundová, Dana Gottwaldová, Jana Němcová, Romana Kumpochová, Táňa Krempaská, Blanka Staňková a Jana Tumová. Na úspěších ženských i mládežnických týmu se podílela celá řada vynikajících trenérů jako byl Ing. Horák st., p. Ondráček, Ing. Kafka, Ing. Vykydal, Ing. Koudelka, p. Hrazdíra a v neposlední řadě p. Horák ml.

 

V „novodobé“ historii se všechna družstva našeho klubu pravidelně objevují na nejvyšších příčkách soutěží příslušných kategorií. 
Družstvo žen ještě jako KPS Brno získalo v roce 1990 titul Mistra Československa, jenž získalo opět již v rámci samostatné České republiky v letech 2002-2004 a v roce 2006. Po připočtení zisku stříbrných (1991, 1992, 1994, 2000 a 2001) a bronzových medailí (1993, 1995-8 a 2004) je zřejmé, že se dlouhodobě řadí k nejúspěšnějším kolektivům v České republice. Ani v ostatních soutěžích nezůstalo družstvo v poli poražených, což dokazuje zisk Českého poháru v letech 1993, 2001-2003, 2006 a účast ve finále v roce 2004 a 2005. Pravidelný je také start v evropských pohárech hlavně v Poháru vítězů pohárů a jeho nástupci TOP TEAMS CUPu. Tyto úspěchy jsou vysoko hodnoceny také představiteli našeho města, což dobře dokládá 3.místo v anketě o nejlepší sportovní kolektiv města Brna v roce 2001, titul nejlepšího sportovního kolektivu v roce následujícím a 2.místo v roce 2003.

 

Můžeme se pyšnit také individuálními poctami jakými bylo vyhlášení Heleny Horké druhou nejlepší volejbalistkou ČR v roce 2003 a titul „Trenér roku 2002“ pro našeho trenéra pana PaedDr. Miroslava Čadu, jenž byl vyhodnocen také v roce 2003 jako nejlepší trenér ženských složek ČR. V neposlední řadě těší vyznamenání našeho klubu v roce 2002 jako organizátora a realizátora „Nejlepší sportovní akce roku“.

 

Pozadu nezůstávají ani družstva mládeže, juniorské družstvo v posledních 10-letech 8-krát stanulo na nejvyšším stupínku a ani ve zbývajících 2 sezónách neodešlo bez medaile. Kadetky po 5 stříbrných medailích konečně letos dosáhly na mistrovský titul a žákyně kromě 2 bronzových a 2 stříbrných medailí se ve své kategorii staly přebornicemi ČR v roce 1994 a 2004.

Naše družstva jsou pravidelnými dodavateli do reprezentací České republiky všech kategorií, kde v roce 1993 získaly na ME Jana Němcová a Eva Šilhanová titul vícemistryň Evropy a Michaela Večerková, Eva Šilhanová a Jana Dršťková vybojovaly 3.místo. Iva Dočekalová a Markéta Tomanová byly klíčovými postavami při zisku historického titulu juniorských mistryň Evropy v roce 2000, a Helena Horká, Jana Jamborová, Jana Šimánková a Magda Králíková o 2 roky dříve získaly na stejné akci bronzové medaile.

Město Brno se v posledním období, zásluhou našeho klubu, stává centrem ženského volejbalu, o čemž nejlépe svědčí dlouhá řádka pořadatelství a spolupořadatelství volejbalových akcí evropského i světového významu jako mistrovství Evropy žen 1993 a 1997, mistrovství světa juniorek v roce 1991 a dlouhé řady turnajů Spring Cup pro reprezentační družstva evropské úrovně. Pokračováním této tradice bude v roce 2007 pořadatelství mistrovství Evropy kadetek. Také akce evropské klubové scény mají v Brně svou pravidelnou zastávku jak ukazuje již třetí pořadatelství turnaje 2.kola TOP TEAM CUPu v řadě.

KP hostilo českou ženskou reprezentaci před kvalifikací ME

Naše palubovka v hale ve Vodově ulici zažila od středy do pátku volejbalový svátek. Trojici přípravných utkání před blížící se kvalifikací na mistrovství Evropy 2011 v Brně sehrály reprezentační výběry České republiky a Slovenska.
V českém dresu se představila celá řada kvalitních volejbalistek ze zahraničních soutěží jako například nahrávačka řeckého Panathinaikosu Lucie Mühlsteinová, Kateřina Bucková z francouzského Cannes nebo italská legionářka Helena Havelková.

Číst dál...

Nová posila kádru žen

Vzhledem k déletrvajícímu zranění Romany Staňkové a zanechání činnosti ze studijních důvodů Aleny Grycové se rozhodlo vedení klubu rozšířit úzký kádr družstva o bývalou hráčku klubu Ivu Štorkovou, která přichází na hostování z Moravské Slavie Brno.

 

Číst dál...


facebook kalendar YouTube prispevky nabor nabor luzanky


Nejbližší domácí utkání A-týmu

Twitter