6x Mistr ČR a ČSFR, 5x vítěz ČP

Královo Pole už pokračovat v pohárové Evropě dál nebude

RuskoD4

Letošní královopolská pouť CEV Cupem ve středu v podvečer skončila. Už před začátkem osmifinále tohoto evropského poháru ale tým Marka Rojka věděl, že postupit  dál bude úkol opravdu přetěžký. Brno by totiž muselo vyřadit ze hry Jekatěrinbug, který patří mezi špičku světového ženského volejbalu. Po prohře 0:3 v Rusku navíc Brno vstupovalo do odvety s vědomím, že jejich soupeřkám stačí k postupu dva sety. Na domácí půdě to ale královopolské hráčky nevzdaly a za stavu 1:1 na sety ještě vidinu na další kolo držely. Pak už ale Jekatěrinburg o postupujícím nenechal nikoho na pochybách a výhrou 1:3 potvrdil svou účast ve čtvrtfinále.

„Jsem rád, že jsme tento zápas udělali důstojným a v jedné části i velmi vyrovnaným. Naopak mě mrzí, že některé mladé hráčky nevyužily velikou šanci dnes hrát o překvapení. Mentalita a strach z chyb a absence emocí - to je to, co je limituje. Celý CEV Cup nás ale rozhodně posunul ve vývoji družstva a já doufám, že se nám to zúročí v nadstavbě a v play off," řekl po skončení osmifinále Marek Rojko. „Jediná věc, která je pro mě nepochopitelná je, že se na Uraločku nepřijde podívat víc lidí. Poděkování proto patří alespoň těm, kteří na dnešní utkání dorazili. Jekatěrinburg je legendární klub a já jsem přesvědčený, že jinde by byla hala vyprodaná," mrzelo po zápase brněnského trenéra.

„Moc mě těší, že po prvním setu, který nám vůbec nevyšel, jsme se zvedly a začaly hrát a bojovat. Ve dvou následujících sadách jsme ukázaly, že s bojovností a zdravým sebevědomím dokážeme i s takovým soupeřem držet krok. Škoda koncovky třetího setu, kdy jsme udělaly vlastní zbytečné chyby, což nás stálo vedení v zápase. A kdo ví, jak by to potom dopadlo...," uvedla po utkání kapitánka Ivana Zburová.

Úvod zápasu patřil ruskému hlavnímu kouči - Nikolay Karpol totiž obdržel čestné členství v klubu KP Brno. Pak už začala přehlídka právě jeho svěřenkyň v útoku. Domácím se podařilo držet krok jenom do doby, než na podání nastoupila ruská blokařka Enina a vydržela tam celkem sedmkrát. Set už si pak Jekatěrinburg pohlídal až do konce (10:25).

Do druhé sady nastoupily domácí v pozměněné sestavě a začaly ho v základu se Suchou a Kopáčovou. A právě razance Gabriely Kopáčové platila na hostující dokonale. Brno zpřesnilo servis a v koncovce se blýsklo dvěma bloky, které znamenaly první vítězný set proti zakřiknutě hrajícím Ruskám (28:26).

I následující dějství pokračovalo ve stejně bojovném duchu. K vidění tak byly kvalitní výměny zajištěné solidní obranou na síti a odvážným útokem na obou stranách. Ruské volejbalistky v druhém technickém time outu držely mírné vedení (14:16) a v koncovce projevily svoje větší zkušenosti - náskok si s vidinou čtvrtfinále pohlídaly a po výhře 20:25 bylo o postupujícím rozhodnuto.

Ve čtvrtém setu hostující zpřesnily hru a Královo Pole už téměř k ničemu nepustily (16:25).

„V dnešním utkání tři naše hráčky výborně podávaly, což nám umožnilo Rusky zatlačit. Velikou hodnotu má pro nás koncovka druhého setu - a tohle si musíme z dnešního zápasu odnést," zdůraznil Marek Rojko.

 

 

KP Brno-Jekatěrinburg 1:3 (10:25, 28:26, 20:25, 16:25)

 

Barbora Mertová

Foto: Ondra Driml

 

 

 

 

 

 

 


facebook kalendar YouTube prispevky nabor nabor luzanky


Nejbližší domácí utkání A-týmu

Nenalezeny žádné události

Twitter