6x Mistr ČR a ČSFR, 5x vítěz ČP

Další pětisetová bitva připsala na konto KP druhý nečekaný bod

DR185288

KP Brno ve svém posledním zápase doma hodně potrápilo Prostějov, a že je při herní chuti ukázalo i v pondělní předehrávce 27. kola extraligy s Olomoucí. Brněnští fanoušci si tak užili další pětisetové drama, ve kterém Královo Pole i tentokrát silnému soupeři podlehlo až v tie breaku. „Výsledkem obou našich posledních utkání jsou dva nečekané body. Potvrzuje se, že se tým vrátil zase na dobrou cestu, zlepšuje se a pomáhá si," usmíval se po utkání Marek Rojko.

„Dva lehce vyhrané sety Olomouce jsme my nezvládli na přihrávce. Ale z naší strany byly v utkání opět tři čtyři nadstandardní výkoony. Chtěli jsme dát vydechnout některým hráčkám a máme bod, se kterým asi nikdo ani dnes ani v sobotu nepočítal, a o to víc jsou oba cenné. Dnešní pátý set jsme navíc odehráli lépe než ten sobotní a do desítky byl otevřený. Hodně nám v posledních zápsech pomohla Květka Grabovská, která se zase vrátí zpět ke svému družstvu. Ukázala své obrovské možnosti a já věřím, že se jí tři odehraná utkání s námi zúročí v budoucnu," dodal Rojko.

Pouze z lavičky sledovala utkání svého týmu Ivana Zburová, která se stále zotavuje z nemoci, a tak ji i v úterním duelu s Olomoucí nahradila na postu kapitánky Kristýna Boulová: „Mám stejný pocit jako proti Prostějovu, opět musím vyzdvihnout Květku Grabovskou, která to dokázala ustát. Dva sety nám dnes nevyšly, ale ty ostatní už byly pěkné a v tie breaku stačilo málo."

V prvním setu domácí vedly do prvního technického time outu, pak ale otěže převzala hostující Olomouc, skóre otočila a za 23 minut si dokráčela k jasnému vítězství 14:25. 

Druhá sada byla dlouho vyrovnaná (16:15), v koncovce se ale královopolským hráčkám podařilo urvat čtyřbodový náskok (21:17) a následně z toho byla výhoda hned tří setbolů na brněnské straně (24:21). Dva z nich sice Olomouc odvrátila, na útok slovinské smečařky Mojcy Pene už ale byla krátká (25:23).

Ve třetí sadě se oba týmy přetahovaly do stavu 11:10, pak se však na servis postavila Nikol Sajdová a její tým si při jejím podání připsal na svoje konto hned sedm bodů (11:17). O vítězi setu tak bylo rozhodnuto – Olomouc si totiž náskok pohlídala až do konce sady (16:25).

Královopolské hráčky utkání nevzdaly a ve čtvrtém setu to byly naopak svěřenkyně Jiřího Teplého, kdo musel od začátku dotahovat skóre (14:12). Na rozdíl pěti bodů pak Královo Pole odskočilo po esu Lenky Podhrázké (20:15) a Brno už si poté koncovku setu pohlídalo (25:21).

O vítězi zápasu tak rozhodla až zkrácená hra, ve které se domácí ujaly rychle vedení 3:0, Olomouc ale postupně srovnala na 6:6 a pak i obrátila ve svůj prospěch (7:10). Brno se ještě soupeřkám přiblížilo na dosah (10:11), olomoucké volejbalistky ale set dokázaly uhrát až k vítězství 11:15.

 

KP BRNO – VK UP Olomouc 2:3 (14:25, 25:23, 16:25, 25:21, 11:15)

 

 

Barbora Mertová

Foto: Ondra Driml

 

 

 

 

 

 

 


facebook kalendar YouTube prispevky nabor nabor luzanky


Nejbližší domácí utkání A-týmu

Twitter