6x Mistr ČR a ČSFR, 5x vítěz ČP

Vítěze souboje mezi Brnem a Ostravou rozklíčoval až tie break

vkkp ova 26022018 03

Předehrávka 25. kola mezi Královým Polem a Ostravou slibovala napínavou podívanou – oba týmy totiž bojují o co nejlepší umístění před play off, a tak šly do zápasu se shodným cílem: zvítězit za tři body. To se ale nepovedlo ani jednomu z nich, jak už se totiž v Brně stává v nadstavbě zvykem, vítěze utkání rozklíčoval až tie break. Z výhry za dva body se nakonec v Králově Poli radovala Ostrava. „Po tomto zápase je jasné, že už se musíme plně soustředit na play off. Šanci na třetí, případně čtvrté místo jsme v zásadě dnes ztratili a bude nutné, abychom byli plně připravení, až play off začne," konstatoval po prohře Marek Rojko.

„Hráčky, které nastoupily i minulý týden, potvrdily při obratu ve čtvrtém setu, že jsou na tom teď s energií lépe. Výborně jsme celý zápas podávali, ale trápí nás blok, a tak se mu teď musíme dva týdny věnovat, abychom byli ve čtvrtfinále lepší a zvládli, co potřebujeme,“ dodal.

„Dnes byl rozdíl mezi námi a Ostravou hlavně v útoku. Podaly jsme velmi slabý výkon na bloku, Ostravu jsme vůbec neuměly zastavit, a to asi dnes rozhodlo," smutnila kapitánka Ivana Zburová.

V prvním setu Královo Pole krůček po krůčku navyšovalo vedení z prvního technického time outu (8:6) a Ostrava na jeho hru hledala marně recept. V koncovce tak Brno vedlo už 21:16 a výhru v setu si pohlídalo (25:20).

Ve druhé sadě to naopak byla Ostrava, kdo od začátku určoval tempo hry. Hostující si postupně vytvořily náskok sedmi bodů (14:21), který vypadal na bezproblémový zisk setu. Domácí hráčky ale zpřesnily hru a při podání Mojcy Pene začaly Ostravě šlapat na paty (21:23). Na rozdíl jediného bodu se pak Brnu podařilo stáhnout po útoku Pavly Meidlové (23:24), Ostrava ale následující setbol proměnila a srovnala stav setů na 1:1.

Třetí dějství bylo dlouho vyrovnané (16:16) - po tahanici o každý míč se nakonec podařilo vytvořit náskok hostujícím (19:22). Brno se sice Ostravě ještě přiblížilo na dosah (21:22), svěřenkyně Zdeňka Pommera ale koncovku zvládly lépe a za stavu 21:24 jim navíc k vítězství v setu pomohl královopolský útok do autu.

Ostravské hráčky jako by to nakoplo a v následující sadě se ujaly rychle vedení 2:7. Brno se nepoložilo, právě naopak: Marek Rojko zamíchal sestavou a při podání střídající Šárky Šloufové bylo skóre rázem otočeno na 14:11. Hostující sice brněnský náskok ihned stáhly (15:15), vzápětí ale Brno odskočilo o pět bodů (20:15). Rozjeté domácí hráčky už pak nic nezastavilo a po výhře 25:18 zamířil zápas do tie breaku.

Zkrácená hra byla vyrovnaná do stavu 5:5, Královu Poli se pak podařilo urvat dva body (7:5), Ostrava ale při podání kapitánky Kateřiny Valkové obrátila na 7:10 ve svůj prospěch. Její tým už si pak dokráčel až k vítězství 10:15.

 

KP BRNO – TJ Ostrava 2:3 (25:20, 23:25, 21:25, 25:18, 10:15)

 

 

Barbora Mertová

Foto: Ivo Stejskal

 

 

 

 

 

 

 


facebook kalendar YouTube prispevky nabor nabor luzanky


Nejbližší domácí utkání A-týmu

15 pro

Twitter