Královo Pole zakončilo nadstavbu zápasem s Frýdkem-Místkem

28336948 1971009923148389 7446106548882831269 o

Do startu play off zbývají pouhé dva dny, a i když je příprava na něj už v plném proudu, ve čtvrtek se ještě dohrávaly poslední zápasy nadstavby. Královo Pole zamířilo ke své závěrečné prověrce před nejdůležitější částí sezóny do Frýdku-Místku, utkání na tamní palubovce se ale vůbec nevyvíjelo podle jeho představ. Domácí hráčky totiž vyhrály první dva sety - Brno to však za tohoto stavu nevzdalo a vyrovnalo na 2:2. O vítězi tak rozhodovala až zkrácená hra, kterou v koncovce lépe zvládl Frýdek-Místek a na svoje konto si připsal vítězství za dva body.

Domácí hráčky si v prvním setu postupně začaly vytvářet náskok, který narostl až na 6 bodů (9:15 z pohledu z Brna). Královo Pole nedokázalo zareagovat a výsledkem byl zisk sady ve prospěch domácích poměrem 18:25. Druhý set byl do prvního technického time outu vyrovnaný, pak se ale opět ujal vedení Frýdek-Místek (14:18). Brněnské hráčky odpověděly bleskurychle (18:18), domácí však vzápětí připsaly tři body v řadě (18:21) a koncovku si pohlídaly (21:25).

Třetí dejství bylo do stavu 7:7 tahanicí o každý míč a poté se sice Frýdku-Místku podařilo odskočit na 9:12, Královo Pole ale otočilo (13:12). Při dlouhé šňůře na podání Kláry Vyklické to pak byly brněnské volejbalistky, které dostaly domácí pod tlak (22:15) a set dovedly až k výhře 25:19. Ve čtvrtém setu se po několika podařených smečích Kristýny Boulové dostal její tým do vedení 7:2 a o vítězi této sady bylo prakticky rozhodnuto (25:9).

Zápas tím pádem zamířil do tie breaku, který za stavu 12:7 vypadal na brněnské vítězství. Frýdek-Místek ale skóre dotáhl (13:12), v koncovce odvrátil dva mečboly Králova Pole a nakonec zkrácenou hru vyhrál 14:16.

„K dnešnímu zápasu se z důvodu play off nebudu vyjadřovat, zajímá nás už teď pouze čtvrtfinálová série," uvedl po utkání Marek Rojko.

VK KP Brno-Frýdek-Místek 2:3 (18:21, 21:25. 25:19, 25:9, 14:16)