6x Mistr ČR a ČSFR, 5x vítěz ČP

KP Forever

KPForever

 

Volejbalový klub Královo Pole na konci sezóny opustila pětice hráček, kromě všech čtyř cizinek se s klubem loučí také Květa Grabovská. Zatímco Cassie Baird a Kelsi Hobbs se vrátily do USA a užívají si volejbalové volno, Elvita Dolotova, Karin Šunderlíková a Květa Grabovská začaly po skončení sezóny v KáPéčku ihned plnit svoje reprezentační povinnosti. Květa se měsíc přípravovala s národním týmem žen v Prostějově, bohužel se ale nedostala do užší nominace na kvalifikaci na Mistrovství Evropy. Elvita a Karin naopak v dresech svých národních týmů tento týden startují první kvalifikační turnaj. Zvláštní příchuť mělo dnešní utkání pro Elvitu, která se teprve nedávno vrátila domů z Brna - její lotyšský tým se totiž hned v úvodu kvalifikace střetl s Českou republikou.

 

 

Všem pěti hráčkám přeje celý královopolský klub hodně štěstí v další kariéře!

Cassie, Elvita a Kelsi už ve společném rozhovoru popsaly, jak budou na KáPéčko vzpomínat a co všechno jim týdny strávené v Brně daly, takže zbývá ještě hodnocení Květy a Karin. Obě navíc přidaly i vzkaz ostatním spoluhráčkám:

 

Květa Grabovská

„V KP jsem svým způsobem vyrostla. S KáPéčkem jsou spojené moje volejbalové začátky i všechny moje dosavadní klubové úspěchy. Bez pochyby mě ovlivnili nejenom všichni trenéři, kteří mě v KP trénovali, ale také hráčky a mnoho dalších. Chtěla bych poděkovat všem, kteří byli součástí mé cesty v Králove Poli.

Na svoje nové působiště se už moc těším, je to pro mě velká příležitost získat nové zkušenosti. Na KP ale budu určitě ráda vzpomínat.

A co bych vzkázala holkám? Jestli máte nějaký sen, tak se ho pevně držte a nevzdávejte se. Přeji všem hodně štěstí a zdraví do života."

 

Karin Šunderlíková

„Brno mi dalo spoustu zkušeností. První sezóna pro mě byla velmi náročná, hlavně po zdravotní stránce. Téměř polovinu sezóny jsem bohužel nehrála kvůli únavové zlomenině, která se mi stala hned začátku sezóny. Proto hodnocení prvního roku není příliš dobré, ale jak se říká, i špatná zkušenost je zkušenost, a já myslím, že po mentální stránce mě to určitě hodně zocelilo. 

Druhá sezóna už se vyvíjela o hodně lepším směrem. Za poslední rok jsme udělaly opravdu veliký posun, dokázaly jsme hrát vyrované zápasy i se soupeři z vrchu tabulky. Hrály jsme jako tým, navzájem jsme se podporovaly a důvěřovaly jsme jedna druhé, a to je nejdůležitější. Pokud v družstvu převládají mezi hráči dobré vztahy, hra hned vypadá líp. Takže mě určitě v KáPéčku nejvíc ovlivnily právě moje spoluhráčky.

Děvčatům bych chtěla vzkázat, že jim děkuji za to, že jsem mohla být součástí tohoto týmu, a že jsem velmi pyšná na celé družstvo a na posun, který jsme dokázaly udělat. Budu jim moc držet palce do dalších sezón a určitě je ráda přijdu navštívit. A celému klubu bych ještě jednou chtěla poděkovat za to, že ve mě všichni věřili, a že mi dali možnost, být součástí KP. Na Brno budu vždycky vzpomínat s úsměvem. :-) "

 

Barbora Mertová

 


facebook kalendar YouTube fanshop prispevky nabor nabor luzanky


Nejbližší domácí utkání A-týmu

Nenalezeny žádné události

Twitter