6x Mistr ČR a ČSFR, 5x vítěz ČP

Vstup do čtvrtfinále se KP Brnu vydařil, z Liberce veze vítězství

Resized 20180317 202937 3911.jpg

Královo Pole zahájilo čtvrtfinále play off na výbornou. V Liberci nedovolilo domácímu týmu uhrát ani jeden set, a na svoje konto si tak připisuje první vítězný bod. K postupu do semifiále jsou ale nutné ještě další dvě výhry, a proto tým Marka Rojka už teď přepíná pozornost na další zápas. „Způsob hry, kterým jsme dnes hráli, je pro nás velmi cenný. Byl to kolektivní výkon, boj a perfektně nastavené všechny hráčky. Je to ale jenom první bod série a dnešní utkání je už historií," uvedl po zápase brněnský kouč.

„Teď už se plně soustředíme na úterý, kdy hrajeme doma a trpělivě pokračujeme v přípravě. Play off má svoje pravidla a ta je potřeba respektovat," dodal Marek Rojko.

„Do dnešního utkání jsme nastoupily koncentrovaně a od prvního míče jsme šly za vítězstvím. Podaly jsme týmový výkon, pomáhaly jsme si a díky tomu jsme uhrály i těžkou koncovku druhého setu. Jdeme od zápasu k zápasu, v Liberci jsme udělaly první krok, ale musíme se plně koncentrovat na další duel, který nás čeká v úterý doma," zdůraznila kapitánka Ivana Zburová.

Královo Pole tlačilo hned od začátku zápasu domácí na servisu, což je klíč k odtažení jejich kvalitně útočících blokařek od sítě. Celý první set se tuto taktiku dařilo hráčkám plnit a spolu s trpělivou hrou v obraně Brno vyhrálo set poměrem 25:20 (z pohledu Králova Pole).

I v následující sadě začaly hostující dominantně, Liberec ale jejich náskok díky agresivním útokům krůček po krůčku stahoval, až se dostal do dvoubodového vedení, které držel do koncovky. V ní se strhla přestřelka v servisech, oba týmy měly setbol, ale za šťastnjěší konec zatáhlo Královo Pole po přetlačované na síti (27:25).

Třetí sada se nesla v bojovněm duchu - Dukla neměla co ztratit a risk se jí vyplatil. Vybudovala si tříbodový náskok, který Brno až do koncovky dotahovalo marně. Pak ale Marek Rojko zamíchal sestavou a nová krev přinesla razanci do útoku a i díky sérii úspěšných bloků se Brno nakonec probojovalo až k výhře 25:20 a prvnímu bodu ve čtvrtfinále.

 

VK KP Brno-VK Dukla Liberec 3:0 (25:20, 27:25, 25:20)

 

 

Barbora Mertová

 

 

 

 

 

 

 

 


facebook kalendar YouTube prispevky nabor nabor luzanky


Nejbližší domácí utkání A-týmu

17 led
26 led

Twitter