7x Mistr ČR a ČSFR, 7x vítěz ČP

Historie

 Vznikem právní subjektivity v roce 1996, Volejbalový klub Královo Pole Brno navázal na tradice, které reprezentoval již v minulosti nejdříve jako TJ Královopolská strojírna Brno a poté pod hlavičkou SK Královo Pole Brno. V těchto minulých letech brněnský ženský volejbal byl známý zásluhou jmen jako Vlasta Fabikovičová, Svatava Vráželová, Dora Hübnerová, Mirka Baráková, Dagmar Králíková, Simona Bártová, Leona Goldemundová, Dana Gottwaldová, Jana Němcová, Romana Kumpochová, Táňa Krempaská, Blanka Staňková a Jana Tumová. Na úspěších ženských i mládežnických týmu se podílela celá řada vynikajících trenérů jako byl Ing. Horák st., p. Ondráček, Ing. Kafka, Ing. Vykydal, Ing. Koudelka, p. Hrazdíra a v neposlední řadě p. Horák ml.
V „novodobé“ historii se všechna družstva našeho klubu pravidelně objevují na nejvyšších příčkách soutěží příslušných kategorií.  Družstvo žen ještě jako KPS Brno získalo v roce 1990 titul Mistra Československa, jenž získalo opět již v rámci samostatné České republiky v letech 2002-2004 a v roce 2006. Po připočtení zisku stříbrných (1991, 1992, 1994, 2000 a 2001) a bronzových medailí (1993, 1995-8 a 2004) je zřejmé, že se dlouhodobě řadí k nejúspěšnějším kolektivům v České republice. Ani v ostatních soutěžích nezůstalo družstvo v poli poražených, což dokazuje zisk Českého poháru v letech 1993, 2001-2003, 2006 a účast ve finále v roce 2004 a 2005. Pravidelný je také start v evropských pohárech hlavně v Poháru vítězů pohárů a jeho nástupci TOP TEAMS CUPu. Tyto úspěchy jsou vysoko hodnoceny také představiteli našeho města, což dobře dokládá 3.místo v anketě o nejlepší sportovní kolektiv města Brna v roce 2001, titul nejlepšího sportovního kolektivu v roce následujícím a 2.místo v roce 2003. Můžeme se pyšnit také individuálními poctami jakými bylo vyhlášení Heleny Horké druhou nejlepší volejbalistkou ČR v roce 2003 a titul „Trenér roku 2002“ pro našeho trenéra pana PaedDr. Miroslava Čadu, jenž byl vyhodnocen také v roce 2003 jako nejlepší trenér ženských složek ČR. V neposlední řadě těší vyznamenání našeho klubu v roce 2002 jako organizátora a realizátora „Nejlepší sportovní akce roku“.
Pozadu nezůstávají ani družstva mládeže, juniorské družstvo v posledních 10-letech 8-krát stanulo na nejvyšším stupínku a ani ve zbývajících 2 sezónách neodešlo bez medaile. Kadetky po 5 stříbrných medailích konečně letos dosáhly na mistrovský titul a žákyně kromě 2 bronzových a 2 stříbrných medailí se ve své kategorii staly přebornicemi ČR v roce 1994 a 2004.
Naše družstva jsou pravidelnými dodavateli do reprezentací České republiky všech kategorií, kde v roce 1993 získaly na ME Jana Němcová a Eva Šilhanová titul vícemistryň Evropy a Michaela Večerková, Eva Šilhanová a Jana Dršťková vybojovaly 3.místo. Iva Dočekalová a Markéta Tomanová byly klíčovými postavami při zisku historického titulu juniorských mistryň Evropy v roce 2000, a Helena Horká, Jana Jamborová, Jana Šimánková a Magda Králíková o 2 roky dříve získaly na stejné akci bronzové medaile.
Město Brno se v posledním období, zásluhou našeho klubu, stává centrem ženského volejbalu, o čemž nejlépe svědčí dlouhá řádka pořadatelství a spolupořadatelství volejbalových akcí evropského i světového významu jako mistrovství Evropy žen 1993 a 1997, mistrovství světa juniorek v roce 1991 a dlouhé řady turnajů Spring Cup pro reprezentační družstva evropské úrovně. Pokračováním této tradice bude v roce 2007 pořadatelství mistrovství Evropy kadetek. Také akce evropské klubové scény mají v Brně svou pravidelnou zastávku jak ukazuje již třetí pořadatelství turnaje 2.kola TOP TEAM CUPu v řadě.

 


facebook instagram YouTube fanshop luzanky sms


Nejbližší domácí utkání A-týmu

MOD_DPCALENDAR_UPCOMING_NO_EVENT_TEXT