7x Mistr ČR a ČSFR, 7x vítěz ČP

Hráli jsme

Královopolské volejbalistky jsou mistryněmi české extraligy!


KP selmy 07052023 16

Královopolské volejbalistky jsou mistryněmi české extraligy! Strhující bitva o Brno dospěla do svého finále v neděli v hale na Vodově v neskutečné atmosféře, protože souboj brněnských rivalek si nenechalo ujít přes 2000 fanoušků. První dva sety byly opět napínavé až do posledního míče, ten druhý byl navíc nekonečnou přestřelkou setbolů, která skončila 32:30 pro KP. Domácí hráčky se tak dostaly do vedení 2:0 a poté už o vítězkách extraligy nebylo pochyb. Tým Erika Nezhody letošní sezónu zakončil výhrou bez ztráty setu a po triumfu v Českém poháru slaví i extraligový titul.

 

Číst dál...

Šelmy srovnaly finálovou sérii. Bitvu o Brno rozhodne pátý zápas


selmy KP prvni 04052023 11

Čtvrtý finálový zápas mezi Královým Polem a Šelmami změnil nepsané pravidlo, že se každý duel závěrečné série play off rozhoduje až v tie breaku. Dramatický náboj měl tentokrát v bitvě o Brno jen první set, v němž hráčky Králova Pole nevyužily setbol. Šelmy doma vyhrály úvodní sadu nejtěsnějším rozdílem 26:24 a ve zbytku zápasu už své soupeřky k ničemu nepustily. Stav finálové série je tak srovnaný na 2:2 a o tom, kdo získá mistrovský titul, se rozhodne v neděli 7. května v hale na Vodově. „Po prvním setu, který jsme nedohráli, jsme vyklidili pole. Šelmy hrály s koncentrovanou přihrávkou a v podstatě bylo jedno, jakou variantu zvolí na útoku, protože byly všude úspěšné,“ litoval výsledku po utkání hlavní kouč Erik Nezhoda.

 

Číst dál...

Bitva o Brno graduje, třetí pětisetový souboj vyhrálo Královo Pole


skup1

Další nervy drásající pětisetová bitva s vítězným koncem pro domácí. Takový byl v pořadí třetí finálový zápas mezi Královým Polem a Šelmami. Bitva o Brno graduje a ve sváteční pondělí si ji nenechalo ujít více než 1700 fanoušků. Odměnou jim bylo drama napínavé až do úplně poslední výměny. Nakonec to ale byly svěřenkyně Erika Nezhody, které ustály několik kritických momentů, odvrátily dva mečboly a Šelmám definitivně překazily výhru nekompromisním blokem Ely Koulisiani. Královo Pole tak vede ve finálové sérii 2:1 na zápasy a mistrovskou tečku za sezónou může udělat ve čtvrtek na Kounicově.

 

Číst dál...

Další finálové drama, tentokrát se šťastnějším koncem pro Šelmy


359C4652 C57A 4561 9594 ADCE77DD66E5

I druhý finálový souboj mezi Královým Polem a Šelmami si fanoušci užili dosyta, tentokrát v zaplněné hale na Kounicově ulici. Bitvu o Brno odstartovaly lépe domácí Šelmy, Erik Nezhoda se svým týmem ale v parádní atmosféře následující dva sety urval pro sebe. Domácí to nezlomilo, ve čtvrtém dějství naopak dostaly KáPéčko pod velký tlak a vynutily si rozhodující tie break. V něm se bojovalo o každý míč a blíže k výhře měly za stavu 13:14 královopolské volejbalistky. Šelmy však jejich mečbol odvrátily, a velké drama nakonec vyhrály nejtěsnějším rozdílem 16:14. Stav série je tak srovnaný na 1:1 a bitva o Brno bude pokračovat v pondělí 1. května na Vodovce.

 

 

Číst dál...

Úvodní finálový duel? Strhující bitva s vítěznou tečkou KáPéčka


DR209675

Jestliže týmy Králova Pole a Šelem před úvodním finálovým zápasem lákaly fanoušky na bitvu o Brno, pak se rozhodně nemýlily. První utkání finálové série bylo totiž napínavým dramatem od začátku až do konce a o jeho vítězi musel rozhodnout až tie break. Hala, do níž zavítalo více než 1400 fanoušků, při něm bouřila, a tak se zápas dohrával v neskutečné atmosféře. Zkrácenou hru měly, k velké radosti domácích diváků i ambasadorů Králova Pole – dráhového cyklisty Tomáše Bábka a florbalistek Židenic, od začátku pod kontrolou královopolské volejbalistky. Tie-break nakonec KP Brno ovládlo poměrem 15:10 a po strhující bitvě si připsalo na svoje konto první finálový bod.

Číst dál...


facebook instagram YouTube fanshop luzanky sms


Nejbližší domácí utkání A-týmu

29 zář
PU: Grupa Azoty ANS Tarnow (POL)
Datum 29.09.2023 17:15