6x Mistr ČR a ČSFR, 6x vítěz ČP

Hráli jsme

Prostějov v Brně po velké bitvě prodloužil semifinálovou sérii


KP PRO 16042023 1

Na třetí semifinálový souboj mezi Královým Polem a Prostějovem dorazilo více než 800 fanoušků, kteří od začátku zápasu bouřlivým povzbuzováním hnali brněnské volejbalistky k tomu, aby udělaly za sérií tu nejrychlejší možnou postupovou tečku. První set patřil jednoznačně domácím, v následujícím pak svěřenkyně Erika Nezhody zvládly koncovku lépe než Prostějov a od finále je v tu chvíli dělila jediná vítězná sada. Tým Miroslava Čada ale bojoval ze všech sil, zamíchal sestavou a zopakoval přesně to stejné, co se mu povedlo ve druhém semifinále doma, vyrovnat stav setů na 2:2, a vynutit si tak rozhodující tie-break. Ani v něm se pak prostějovské volejbalistky nemýlily a uzmuly ho nejtěsnějším poměrem 13:15. Série se proto přesune ve středu zpátky na Hanou.  

Číst dál...

Královo Pole vybojovalo v Prostějově druhý semifinálový bod


KP PRO web 10042023 11

Obrovský souboj plný napínavých momentů, který se rozhodoval až v pátém zkráceném setu. Tak vypadalo druhé semifinálové klání mezi Královým Polem a Prostějovem. Tým Erika Nezhody před zápasem věděl, že ho v Prostějově nic lehkého nečeká, přesto se po veliké bitvě dokázal v tie-breaku lépe zkoncetrovat a soupeřkám stav semifinálové série vyrovnat nedovolil. Královopolské hráčky tak po výhře 3:2 na sety dělí od postupu do finále jediná výhra a teď si samozřejmě přejí jediné: zákončit sérii před domácími fanoušky tuto neděli v Brně. 

Číst dál...

Úvodní semifinálová bitva pro Královo Pole


KP PRO 10042023 5

Start semifinálové série přilákal na Velikonoční pondělí do brněnské haly na Vodově téměř 500 fanoušků, kteří si přišli užít reprízu loňského finále, tedy souboj domácího Králova Pole s úřadujícím mistrem extraligy z Prostějova. Hostující tým nastoupil k zápasu díky marodce v hodně okleštěné sestavě bez kapitánky Simony Bajusz, Jéssicy Silva nebo Veroniky Trnkové, KáPéčku ale zadarmo rozhodně nic nedal. Domácí volejbalistky se v zápase ujaly vedení 1:0, Prostějov však stav setů srovnal a utkání zdramatizoval. Zápas se lámal na konci třetí sady, kterou zvládly lépe domácí a své soupeřky už pak k ničemu nepustily. Po výhře 3:1 na sety tak Královo Pole vede v sérii 1:0.

.

Číst dál...

Volejbalistky Králova Pole smetly Ostravu a postoupily do semifinále


KP OST web 31032023 17

Po vyrovnané bitvě v Ostravě zamířil tým Zdeňka Pommera v pátek do Králova Pole k dalšímu zápasu čtvrtfinále s jasným cílem. Urvat konečně nad brněnskými volejbalistkami nějaký set a pokusit se odvrátit hrozbu konce sezóny. První dvě sady ale v hale na Vodově ostravské hráčky vůbec nezvládly a dohromady v nich vybojovaly pouhých 22 bodů. Třetí set byl sice zpočátku vyrovnanější, žádná senzace ze strany Ostravy se ale nekonala. KP Brno soupeřky jasně přehrálo, potřetí za sebou nad nimi zvítězilo bez ztráty setu a nejrychlejším možným způsobem stvrdilo svůj postup do semifinále. Na svoje konto si navíc KáPéčko připsalo už dvacátou extraligovou výhru v řadě. Pro Ostravu sezóna 2022/23 skončila.

Číst dál...

Ostrava ve druhém čtvrtfinále Královu Poli marně vzdorovala


 KP OST web 25032023 31

Druhá čtvrtfinálová bitva mezi KáPéčkem a Ostravou se odehrála v úterý na severu Moravy a tým Erika Nezhody před jejím startem věděl, že ač je pokládán za favorita, jednoduchý zápas ho vůbec nečeká. A to se potvrdilo, Ostravu navíc hnali dopředu skvělí fanoušci, kteří v hale vytvořili parádní atmosféru, a svěřenkyně Zdeňka Pommera jim ukázaly, že se umí prát až do posledního míče každého setu. Neporazitelnost Králova Pole však Ostrava nezdolala, Brno jí navíc znovu nepřenechalo ani jednu vítěznou sadu, a tak ve čtvrtfinále vede 2:0. V pátek se série přesune zpátky na Vodovu, kde budou mít domácí  volejbalistky příležitost stvrdit postup do semifinále. Jako ambasadorka jim v tom tentokrát pomůže biatlonistka Tereza Vinklárková.

Číst dál...


facebook instagram YouTube fanshop luzanky sms


Nejbližší domácí utkání A-týmu

Nenalezeny žádné události

Twitter