6x Mistr ČR a ČSFR, 5x vítěz ČP

Rozhovor

Hlavní lékařkou národního týmu žen je i letos Radka Bartovičová

Radka2

 

Radka Bartovičová, hlavní lékařka KP Brna a současně obvodní doktorka, se stejně jako její ostatní kolegové letos dostala do situace, kterou by ještě loni na podzim předvídal málokdo. Po světě se začala šířit pandemie koronaviru a postupně se dostala i do České republiky. Přizpůsobit se tak narychlo musela nečekanému ohrožení v podobě viru, který je doposud velkou neznámou pro všechny. Doma jí navíc zůstaly dvě děti školou povinné, a aby toho nebylo málo, na stole jí znovu přistála reprezentační pozvánka. Jak všechno dohromady Radka zvládá?

Číst dál...

Matúš Kalný: Věřím, že se budeme posouvat dopředu

057 DR194042

 

Sezóna 2019/20 nebyla pro ostříleného kouče Matúše Kalného vůbec jednoduchá. Nově totiž začal dirigovat úplně nejmladší družstvo extraligy a na seznámení s ním měl před startem prvního ligového zápasu pouhé dva týdny. V průběhu sezóny pak musel řešit nečekaná zranění a odchody z týmu a hledat náhradní řešení. Nečekaná tečka za sezónou navíc přišla z důvodu pandemie koronaviru už na prahu play off. I přes všechny tyhle komplikace ale Matúš vůbec nelituje, že se jeho novým domovem stalo KP Brno. „V Brně se cítím velmi dobře, jsem tu obklopený lidmi, kteří mají chuť klubu pomoci. A já doufám, že se budeme posouvat dopředu," vzkazuje všem Kalný.

Číst dál...

Miroslav Jaskulka oslavil významné životní jubileum

004 DR191783

S volejbalovým klubem Královo Pole je jméno Miroslav Jaskulka spjaté již několik desetiletí. Dlouholetý předseda KP Brna, a dnes jeho čestný prezident, zažil s klubem pět mistrovských titulů v extralize a je držitelem několika ocenění za přínos českému volejbalu. Na začátku letošního roku oslavil významné životní jubileum, a protože klubu zůstává věrný pořád a nechybí na žádném domácím zápase KP Brna, přání k pětaosmdesátinám si vyslechl přímo na palubovce – před zraky všech fanoušků při extraligovém utkání s Olomoucí.

Číst dál...

Vytoužený cíl přinese tvrdá práce

DR196438

Předloni Ivana Zburová naskakovala za A-tým na hřiště jako kapitánka, teď má u žen roli úplně opačnou. Stala se novou asistentkou kouče Matúše Kalného. Jako trenérka si už ale mezitím stihla na svoje konto připsat medailový úspěch, v loňské sezóně totiž vedla žákyně A a vybojovala s nimi stříbro na Mistrovství České republiky. „Je to určitě posun přejít od mládežnického volejbalu k dospělým, a pro mě tím pádem i nová zkušenost,“ řekla po příchodu k A-týmu Ivana.

Číst dál...

Novou univerzálkou KP Brna je Karin Šunderlíková

2EA609B1 7BE6 4826 9981 BDD85341DEDA

Ke královopolskému Áčku se minulý týden připojila další zahraniční posila, tenokrát ze Slovenska. Post univerzálky bude zastávat Karin Šunderlíková, která má na svém kontě mimo jiné mistrovský titul se Slávií Bratislava a roční zkušenost z italské ligy. A právě z Itálie míří do KP Brna. „Bude to pro mě zase nová zkušenost, českou ligu si totiž zahraji poprvé a jsem zvědavá, co mě čeká,” řekla po svém příjezdu do Brna Karin.

Číst dál...


facebook kalendar YouTube fanshop prispevky nabor nabor luzanky


Nejbližší domácí utkání A-týmu

Nenalezeny žádné události

Twitter