6x Mistr ČR a ČSFR, 5x vítěz ČP

Rozhovor

Další mladou nadějí v A-týmu je Denisa Pavlíková

PAvlikova2

Za jejím jménem figuruje teprve ročník narození 2001, i přesto už je od letošní sezóny stálou členkou královopolského A-týmu. Denisa Pavlíková loni vybojovala s juniorkami zlato a s kadetkami bronz a při tom všem už nasbírala tolik zkušeností s národním týmem, o kterých se v jejím věku zdá málokomu. Teď míří ještě o stupínek výš - do družstva žen, ve kterém bude působit na pozici smečačky. „Je to obrovský skok, hlavně ve výkonnosti, každý se v Áčku chová jako profesionál a ví proč to dělá," říká po víc jak dvou měsících strávených s ženami Denisa. Víc o ní napoví bleskový rozhovor...

Číst dál...

Nové libero Áčka? Zlatá juniorka Daniela Digrinová

Dáda1

Jednou z nových opor našeho Áčka je teprve sedmnáctiletá Daniela Digrinová, pro kterou brněnský klub není žádnou neznámou, prošla si tu postupně všemi mládežnickými kategoriemi. Její talent nezůstal bez povšimnutí, už loni si totiž v několika zápasech vyzkoušela naostro i ženskou extraligu. A osvědčila se, což vedlo Tomáše Samselyho k definitvnímu rozhodnutí o tom, kdo bude v jeho týmu v nové sezóně zastávat post libera. „Jsem trošku nervózní, protože je to pro mě úplně něco jiného. Cítím zodpovědnost, ale zároveň se těším na nové zkušenosti a doufám, že nikoho nezklamu a zvládnu to nejlíp, jak to půjde," těší se na novou příložitost Dáda.

Číst dál...

V Brně vyrůstají hráčky na vysoké úrovni

Erik1

V Králově Poli vede dorostovou složku a současně je hlavním trenérem elitního družstva juniorek. Se svými týmy si v posledních letech pravidelně sahá na mistrovské tituly a má mnohaleté zkušenosti s trénováním mládežnických reprezentací. Sečteno podtrženo, Erik Nezhoda svou profesi zastává opravdu svědomitě a profesionálně, a tak není divu, že si dvakrát po sobě odnesl nejvyšší ocenění z Volejbalisty roku – i letos byl totiž v této anketě vyhlášen nejlepším trenérem dívek. „Všechno, co se v mém volejbalovém životě děje, se děje podstatně dřív, než jsem očekával. Úspěchů si vážím o to víc,“ říká Erik.

Číst dál...

Přál bych všem mít ten pocit, že jsme sezónu odmakali

Zitka2

Jestli je někdo s volejbalovým klubem KP Brno opravdu spjatý, tak je to Zdeněk Zítka. Jako masér tu totiž působí už 15 let a nejinak tomu bude u A-týmu i v sezóně 2018/19. „Královo Pole má velkou tradici, působila v něm a působí řada zajímavých osobností, od kterých se dá hodně naučit," vysvětluje důvod, proč je mu tento brněnský klub stále blízký. Jaké další profesi se Zdeněk věnuje, jak zatím hodnotí přípravnou fázi začátku sezóny a co by ho v ní nějvíc potěšilo?

Číst dál...

Hráčkám chceme vybudovat do sezóny co nejpevnější základy

Nerud2

Svému oboru se věnuje 10 let a momentálně je jednou z klíčových osob realizačního týmu KP Brna. Řeč je o kondičním trenérovi Davidu Nerudovi, který s královopolskými volejbalistkami pracoval už v loňské sezóně a i letos je hlavním strůjcem jejich kondičního plánu. Sám dřívě aktivně dělal atletiku a tehdy si uvědomil, jak důležitá je pro každého sportovce správná kondiční průprava. „Když jsem běhal závodně střední tratě, začal jsem se hodně zajímat o fungování lidského těla, jak a kam až se dá jeho výkonnost posouvat," vysvětluje David.

Číst dál...


facebook kalendar YouTube prispevky nabor nabor luzanky


Twitter