6x Mistr ČR a ČSFR, 6x vítěz ČP

Rozhovor

Náš mladý tým už v této sezóně dosáhl neuvěřitelného úspěchu

Marian Prezbruchy

 

Sezóna 2021/22 vrcholí a její závěr je spojený s neskutečně rychlým tempem zápasů. Aby ho hráčky zvládly, musí být připraveny na 100 % i po kondiční stránce. V Králově Poli má tuhle oblast na starost bývalý vrcholový skokan do výšky Marian Prezbruchý, který na kondici začal s týmem pracovat už v srpnu loňského roku. Jeho práce se zúročila právě v play off a těší ho o to víc, že tým už postupem do semifinále splnil předsezónní cíl klubu a po celý rok ukazuje, že má v sobě neskutečnou bojovnost, sílu a touhu po výhře. „Holky už v této sezóně dosáhly neuvěřitelného úspěchu, proto jsme jim před finálovou sérií všichni říkali, že se mají zbavit nervozity a strachu a finále si hlavně užít," připomíná před zítřejším domácím finálovým zápasem Marian.

Číst dál...

Věřím, že nejsilnější okamžik sezóny teprve přijde

Martin Stetka

 

Emoce, napětí, velké a strhující bitvy, bouřlivá atmosféra, radost i smutek - to vše nabídla semifinálová série KP Brna a Olomouce. Nedílnou a velmi podstatnou součástí týmu byl ve všech pěti zápasech semifinále statistik Martin Štětka. Během každého utkání seděl u počítače a pečlivě zaznamenával vše, co se na palubovce děje. Tím ale jeho práce zdaleka neskončila - na Olomouc totiž musel připravit co nejpreciznější analýzu, což s sebou neslo hodiny strávené u videí soupeře. Hrát finále nejvyšší volejbalové soutěže žen je tak i pro Martina velkou odměnou za kvalitně odvedenou práci. Finálová série pro něj bude navíc o to zajímavější, že si to v ní pomyslně "rozdá" se svým učitelem statistiky Zdeňkem Sklenářem, který v letošní sezóně hájí barvy Prostějova. 

Číst dál...

O víkendu v Táboře vypukne bitva o pohárovou trofej a KP Brno u toho nebude chybět

KP vs FRM web 0412 45

 

Už tento víkend je na programu první vrchol letošní volejbalové sezóny žen. V Táboře svedou čtyři nejlepší týmy bitvu o Český pohár a Královo Pole u toho po čtyřech letech nebude chybět. V sobotu změří KP Brno svoje síly s Olympem a pokud vyhraje, utká se v nedělním finále o pohárovou trofej. V opačném případě čeká na brněnské hráčky souboj o třetí místo. Jedním z dirigentů Králova Pole je letos Luděk Grabovský, který si s týmem zatím užívá velmi úspěšnou sezónu. V srpnu, před jejím startem, přitom řekl, že by si konečně rád zahrál o medaile.  „Naše družstvo si sedlo lidsky, volejbalově i ambicemi. Bude teď už jen na nás, jestli se nám sen o medaili povede naplnit," uvedl před odjezdem do Tábora Grabovský. A v rozhovoru toho prozradil ještě daleko víc.

Číst dál...

Hráčky A-týmu jinak. Zajímavé fotografie vznikly díky spolupráci s útulkem LuckyCats

KP holky a kočky malé 13

 

Volejbalový klub KP Brno se snaží znovu přispět na dobrou věc, tentokrát navázal spolupráci s azylem pro kočky LuckyCats, který se stará o opuštěné a zatoulané kočičky a snaží se každé z nich najít vhodného majitele. S propagací a finanční podporou klub útulku pomůže prostřednictvím fotografií, které nafotily s kočičkami hráčky A-týmu. „Všechny kočky dáváme zdravotně do pořádku a snažíme se pro ně najít nový domov. Finančně jsme zcela závislí na pomoci zvenčí, proto jsme moc rádi, že s námi Královo Pole navázalo spolupráci a pomůže nám právě s propagací a osvětou," řekla majitelka LuckyCats Lucie Pokorová.

  

Číst dál...

Novou posilou KP Brna je kubánská nahrávačka Borrero

Elena

 

Královo Pole má novou nahrávačku, tento týden se k týmu připojila Gretell Elena Moreno Borrero z Kuby, která nahradila původně avizovanou Gerganu Georgievu z Bulharska. Elena v uplynulých dvou letech sbírala zkušenosti v Peru, s týmem Regatas Lima si na své konto v minulé sezóně připsala mistrovský titul a byla vyhlášena nejlepší nahrávačkou ligy. Ve své mateřské zemi je navíc dlouhodobě součástí širšího kádru reprezentačního družstva žen. Její příchod do Brna se sice oproti plánům z léta zpozdil, teď už je ale naplno připravena zahájit s A-týmem novou extraligovou sezónu. 

Číst dál...


facebook instagram YouTube nabor fanshop luzanky


Nejbližší domácí utkání A-týmu

Nenalezeny žádné události

Twitter