7x Mistr ČR a ČSFR, 7x vítěz ČP

Rozhovor

Erik Nezhoda: Svou kůži nechceme dát v Rumunsku zadarmo

KP vs BLAI 12102023 8

 

Volejbalistky Králova Pole čeká tento týden další prověrka v Lize mistrů. Druhý kvalifikační turnaj této nejprestižnější evropské soutěže, který mělo původně hostit KP Brno, se nakonec kvůli financím přesunul do Rumunska. Svěřenkyně Erika Nezhody odstartují turnaj v úterý zápasem proti domácímu týmu CS Volei Alba Blaj, o den později změří své síly s belgickým družstvem Asterix Avo Beveren a ve čtvrtek vyzvou na souboj chorvatské mistryně z týmu Mladost Zagreb.

Číst dál...

Novým členem představenstva klubu je Jiří Herman

foto herman


Novým členem představenstva volejbalového klubu KP Brno je RNDr. Jiří Herman, Ph.D., ředitel Gymnázia na třídě kapitána Jaroše. Na svou novou roli se moc těší a rád by v ní společně s ostatními navázal na královopolské úspěchy a pokračoval v systematické práci s mládeží, na kterou klade KP Brno dlouhodobě velký důraz. „Jako člen představenstva budu navíc usilovat o to, aby se na školách vytvářely lepší podmínky pro studenty, kteří vrcholově sportují. Na Jarošce se o to dlouhodobě snažíme – běžné to ale v současné době bohužel na všech školách není,“ říká Jiří Herman.

 

 

Číst dál...

Moravčík: Kdo by nechtěl být součástí jednoho z nejlepších českých týmů?

Moravčík

 

Novým asistentem Erika Nezhody u královopolského A-týmu je Jan Moravčík. Do Brna přichází z Přerova, kde stejnou pozici zastával v posledních dvou letech. První zkušenosti s ženským volejbalem předtím sbíral v Prostějově, jeho volejbalová kariéra je ale mnohem bohatší, dlouhodobě například působí i u chlapecké reprezentace. A jak se tedy těšil do Králova Pole? „Asi jako dítě na zákusek po obědě. Kdo by nechtěl být součástí jednoho z nejlepších týmů u nás, navíc když se uplynulou sezónu stal tím nejúspěšnějším,“ vysvětluje důvod svého příchodu do Brna 28letý Moravčík.

 

 

Číst dál...

Další novou hráčkou Králova Pole je Srbka Bjanka Stojanović

Bjanka

 

Post univerzálky bude v nové sezóně zastávat kromě Američanky Allie Garland ještě jedna zahraniční hráčka  – Bjanka Stojanović ze Srbska. V Brně se s královopolským týmem zapojila do přípravy hned na začátku srpna, a postupně se tak seznamuje s hráčkami i novým prostředím. „V České republice vyrůstá řada vynikajících hráček, proto jsem moc ráda, že si zde v této sezóně mohu zahrát také," říká 19letá Bjanka.

 

 

Číst dál...

Královo Pole má novou posilu, Američanku Allie Garland

Allie2

 

Do Králova Pole dorazila nová posila. V sezóně 2023/24 bude dres univerzálky oblékat Američanka Allie Garland. Tato 23letá hráčka míří z USA do zámoří s jasnými cíli – profesně se posunout dál a být co největší oporou královopolského týmu. „Ještě nikdy jsem nevycestovala za hranice Spojených států, takže je to pro mě opravdová životní zkouška. Moc se těším na Brno, na nový klub i všechny svoje spoluhráčky,“ uvedla Allie těsně po příletu do České republiky.

 

 

Číst dál...


facebook instagram YouTube fanshop luzanky sms


Nejbližší domácí utkání A-týmu

28 úno
EX-Z: VK Prostějov
Datum 28.02.2024 18:00
7 bře
EX-Z: Dukla Liberec
07.03.2024 17:00