Sezónu jsme zakončili vítězstvím nad Ostravou

KP Ostr7

Poslední zápas o sedmé místo mezi Královým Polem a Ostravou rozhodně nebyl nudnou ani jednoznačnou podívanou a za stavu 2:2 na sety se v hale na Vodově rozhodoval až ve zkrácené hře. Tie break zvládly lépe domácí volejbalistky a výhrou 3:2 na sety nakonec vybojovaly sedmé místo v extralize pro sebe. Ostrava, která se loni radovala ze zisku bronzu, končí v sezóně 2018/19 osmá. „Jsem rád, že jsme zápas uhráli do vítězného konce. Obě družstva dneska chtěla uspět, a na tom se asi podepsalo velké množství chyb. Bohužel jsme ztratili čtvrtý set, protože jsme od stavu 16 přestali hrát, a to se nám mohlo stát osudným,“ uvedl po zápase Tomáš Samsely.

Úvod zápasu byl srovnaný do stavu 5:5, pak se Ostravě podařilo získat tři body a vedení už hostující hráčky z rukou v prvním setu nepustily. Do koncovky Ostrava vstupovala s velkým náskokem 14:21 a sadu vyhrála s přehledem poměrem 19:25.

Ve druhém dějství se Královo Pole zvedlo a hned v úvodu si při podání Agaty Skiby spravilo chuť vedením 4:0. Čtyřbodový náskok drželo Brno do stavu 10:6, po kterém se mu Ostrava přiblížila na dosah (11:10) a Tomáš Samsely bral time out. Domácí se poté vrátily ke své hře a znovu měly navrch o tři body (16:13). Chyby na servisu Králova Pole, a naopak eso Ostravy ale znamenaly srovnání na 18:18. Hostující to nakoplo a stav byl rázem 18:21 pro ně. Bitva o každý míč pokračovala a tentokrát to byl přesný servis Bailey Nichol, blok Taylor Fricano i tvrdý útok Agaty Skiby, který znamenal obrat až ke třem setbolům (24:21). Domácí už si pak sadu pohlídaly (25:22).

Třetí set byl ze začátku přetahovanou o body (8:8), poté KP Brno odskočilo (12:9) a náskok drželo (16:13). Ostrava za tohoto stavu brala oddechový čas a po něm sice stáhla na 16:15, na víc to ale nestačilo. Domácí pak totiž znovu podržela na podání Bailey Nichol (22:15) a set už se svými spoluhráčkami dohrála k vítězství 25:17.

Do následující sady Královo Pole vlétlo rychlým vedením 7:2 a velký náskok drželo ještě při 16:10. Ostrava se však Brnu postupně dokázala přiblížit na dosah (18:17) a poté i dvěma esy Karin Žolnercíkové otočit na 19:21. Domácí pak srovnaly nepříznivý stav 20:23, Ostrava ale uzmula následující bod a měla setbol (23:24). Brno odvrátilo a další dva mečboly mělo na své straně, nicméně hostující pokaždé srovnaly (26:26). Další dva body poté patřily Ostravě (26:28), která zápas posunula do rozhodujícího tie breaku.

Ve zkrácené hře přetahovaná pokračovala (9:9), tři body v řadě následně ale připsalo Brno (12:9) a Ostravě už se srovnat krok nepovedlo. Lenka Podhrázká navíc přidala eso na 14:10 a KP Brno už pak obrat nedovolilo (15:11).

„Moc děkujeme všem našim příznivcům za podporu. Jsme moc rády, že se nám sezónu podařilo zakončit výhrou,“ vzkázala všem fanouškům kapitánka Klára Vyklická.

VK Královo Pole – TJ Ostrava 3:2 (19:25, 25:22, 25:17, 26:28, 15:11)