Dlouhý boj s Frýdkem-Místkem rozhodl až tie-brek. Vítěz? KP Brno

FM2

Královo Pole v dalším extraligovém duelu zavítalo na palubovku Frýdku-Místku, kde ho čekala dlouhá pětisetová bitva. Po prvních dvou sadách to přitom pro KP Brno vypadalo hodně nadějně, na brněnské vedení 2:0 na sety ale dokázaly domácí hráčky výborně zareagovat, stav srovnaly, a tím pádem i posunuly zápas až do rozhodujícího tie-breku. V něm za lepší konec zatáhly královopolské hráčky a po výhře 15:13 si vezou domů dva body.

Po našem vedení 2:0 na sety a 4:0 ve třetí sadě jsme bohužel znovu soupeři našimi zbytečnými chybami dovolili vrátit se zpátky do zápasu. Tie-break byla loterie, kde jsme za stavu 5:8 pro Frýdek střídali, podařilo se nám srovnat a bod po bodu i dotáhnout utkání až do vítězného konce," zhodnotil dlouhý duel Matúš Kalný„Pokud si nebudeme při vedení 2:0 na sety myslet, že už je konec, dokážeme vyhrát 3:0," dodal brněnský kouč.

S výsledkem nebyla spokojená ani kapitánka Šárka Šloufová„S dnešním zápasem spokojeni být opravdu nemůžeme, poslední utkání si totiž zbytečně komplikujeme naší nedůsledností. Ve Frýdku-Místku jsme nehrály dobře v obraně," řekla.

Do zápasu vstoupilo lépe Královo Pole (1:5 z pohledu soupeře), domácí hráčky ale rychle srovnaly krok (8:8). Brno si pak znovu vytvořilo čtyřbodový náskok (11:15) a drželo ho až do koncovky (19:23) setu. Frýdku-Místku se však podařilo skóre vyrovnat na 23:23 a úvodní sadu zdramatizovat. Královopolské volejbalistky nakonec potřebovaly k výhře 28:26 čtyři setboly.

Druhé dějství vypadalo úplně jinak a celé se neslo v režii hostujících. KP Brno hned od začátku udávalo tempo hry (2:6, 6:12, 8:15) a Frýdku-Místku dovolilo v setu uhrát pouze 14 bodů. Třetí sada měla zcela opačný průběh, na koni byly totiž pro změnu domácí volejbalistky a set vyhrály 25:15.

Následující set už tak jednoznačný scénář neměl, Frýdek-Místek ale dlouho tahal za lepší konec (9:7) a dokázal si vytvořit náskok hned pěti bodů (16:11). Královo Pole však odpovědělo, když se na domácí dotáhlo až na 17:16. Do koncovky vstupovaly oba týmy za stavu 19:18, pak už ale domácí nedaly soupeřkám šanci a v setu zvítězily poměrem 25:21.

Tie-break rozehrál lépe Frýdek-Místek (6:3, 8:5), Brno ale srovnalo na 8:8 a pak si vytvořilo dvoubodový náskok (10:12). Domácí ještě dotáhly na 13:13, na víc už ale nestačily, a tak Královo Pole vyhrálo těsným rozdílem 13:15.

Frýdek-Místek-VK Královo Pole 2:3 (26:28, 14:25, 25:15, 25:21, 13:15)