Další pětisetová bitva, tentokrát s vítězným koncem

DR191641

Volejbalistky Králova Pole odstartovaly 15. kolo extraligy na domácí půdě zápasem s Frýdkem-Místkem. Hostující přijely do Brna při chuti, bojovaly o každý míč, a tak o vítězi nakonec musel rozhodnout až tie-break. Zkrácenou hru zvládly lépe domácí hráčky, a zakončily tak rok 2019 v domácí hale výhrou 3:2. „Dnes jsme měli velmi vlažný start zápasu. Pokud se k zápasu nepřistoupí na 100 % proti družstvu, které je v tabulce pod námi, tak je to je naivita si myslet, že nám to bude stačit. Potom jsme to naštěstí vydřeli, ale nedrželi jsme se taktických pokynů, a nebyl tam dnes bohužel chtíč po výhře, jen spoléhání na to, že to soupeř pokazí sám,“ zhodnotil utkání brněnský trenér Matúš Kalný.

„Těžko se mi to hodnotí, protože to dnes z naší strany nebyl povedený výkon. Na každý balón jsme se hodně nadřely, vítězství nás těší, ale mělo vypadat jinak,” dodala kapitánka Šárka Šloufová.

První set byl dlouho v režii hostujících volejbalistek, které svůj mírný náskok z úvodu sady (4:6) postupně navýšily až na rozdíl sedmi bodů (9:16). Pak se ale na servis Králova Pole postavila Karin Šunderlíková a zařídila (i díky svým třem esům) obrat na 20:17. Frýdek-Místek však dokázal srovnat a v koncovce odvrátit za stavu 24:22 i dva brněnské setboly. Následující dvě výměny už si poté hostující pohlídaly a vyhrály první set těsně 24:26.

Do druhé sady vstoupil lépe tým Jaroslava Vlka (1:4), domácí ale bleskurychle zareagovaly a otočily na 9:5. Vedení si pak už královopolské družstvo vzít nenechalo (18:12) a v závěru setu, na rozdíl od toho předchozího, proměnilo hned první setbol (25:16).

Následující dějství začaly lépe hostující (3:6) – Královo Pole vzápětí sice skóre otočilo na 7:6, z jeho strany to však v tomto setu bylo poslední vedení. Frýdek-Místek totiž připsal pět bodů po sobě (7:11) a poté už svůj náskok jen navyšoval (13:20). KP Brno ještě stav zkorigovalo, na zvrat to ale bylo málo (20:25).

Ve čtvrtém setu se oba týmy praly o každý balón (10:10, 15:15). Dvě esa Sophie Carpentier pak pomohly domácím k vedení 18:15 a Královo Pole už si ho podrželo.  Výhrou 25:18 tak posunulo zápas do rozhodujícího tie breaku.

Ve zkrácené hře po vyrovnaném začátku odskočil tým Matúše Kalného na 10:4. Frýdek-Místek odpověděl třemi body v řadě (10:7) a domácí tým bral time out, na obrat to však hostujícím nestačilo. KP Brno vyhrálo set poměrem 15:10 a celý zápas 3:2 na sety.

VK Královo Pole – Frýdek-Místek 3:2 (24:26, 25:16, 20:25, 25:18, 15:10)