6x Mistr ČR a ČSFR, 5x vítěz ČP

Grand Prix Brno se letos odehrálo v režii domácího Kápéčka

GP2020

 

Volejbalový klub Královo Pole je v září tradičním pořadatelem turnaje Grand Prix Brno. Letos se bohužel kvůli aktuální složité situaci, která souvisí s pandemií koronaviru, turnaj uskutečnil jenom s domácími družstvy, pro volejbalistky KáPéčka ale dopadl na výbornou. Zdolat totiž dokázaly jak tento pátek Šelmy, své brněnské rivalky, tak dnes tým Přerova. Poslední herní test týden před startem extraligy proto lépe dopadnout nemohl. 

Proti Šelmám jsme dobře podávali i útočili. Soupeřky hrály bez libera, což nám samozřejmě trošku ulehčilo zápas. S Přerovem jsme sice dobře nezačali, díky tomu, že jsme ale výborně bránili, se nám nakonec povedlo uhrát první set a od toho druhého už byla vidět změna v útoku. Hladce jsme pak už obě sady vyhráli a nakonec jsme zvítezili 3:0," zhodnotil  oba duely hlavní kouč Brna Matúš Kalný.

S výsledky byla spokojena i Hana Judlová, blokařka KP Brna. „V utkání proti Šelmám jsme dobře tlačily servisem, dařilo se nám v útoku i v obraně a nedělaly jsme zbytečné chyby," pochvalovala si páteční derby. „Co se týká Přerova, zápas s ním jsme odstartovaly trošku nervózně, ale díky skvělé obraně jsme se chytly, otočily první set a nakonec zvítězily 3:0," dodala. 

Se svými spoluhráčkami se už těší na první ostrou herní prověrku v extralize, která už na sebe dlouho čekat nenechá. Příští týden v sobotu se KP Brno utká v 1. kole UNIQA volejbalové extraligy žen v domácí hale na Vodově od 18:00 se Šternberkem.

 

Výsledky Grand Prix Brno 2020:

VK Šelmy - Přerov 3:1

KP Brno - VK Šelmy 3:1

KP Brno - Přerov 3:0

 

Barbora Mertová

 

 

 

 


facebook kalendar YouTube fanshop prispevky nabor nabor luzanky


Nejbližší domácí utkání A-týmu

Nenalezeny žádné události

Twitter