Šelmy zvítězily i v druhém brněnském derby

kp šelmy 30012021 6

Ani ve druhém brněnském derby nedokázalo Královo Pole bodovat. Svěřenkyně Matúše Kalného sice v sobotu v domácí hale na Vodově odstartovaly zápas lépe než soupeřky a ujaly se vedení 1:0 na sety, pak však začaly na hřišti úřadovat Šelmy. V následujících třech sadách se hostující nemýlily a po výhře 1:3 si do extraligové tabulky připisují tři body. „Měli jsme dobrý vstup do zápasu a první set jsme odehráli velmi dobře. Pak šel náš výkon hlavně v útoku a v obraně dolů. Proto byl náš soupeř lepší a vyhrál,“ uvedl po utkání hlavní trenér KP Brna Matúš Kalný.

Brněnské Šelmy nastoupily do zápasu bez Simony Janečkové, která se v týdnu zranila během utkání evropského CEV Cupu, úvod prvního setu ale i přesto vyzníval lépe pro ně (3:6). Královo Pole však srovnalo na 6:6 a pak soupeřkám odskočilo na tři body. Za stavu 12:9 bral Ondřej Boula time out, domácí ale náskok dále navyšovaly (16:11), když body připisovala hlavně Cassidy Baird, a do koncovky vstupovaly za stavu 20:13. Šelmy pak ještě sice stáhly na rozdíl pěti bodů (23:18), na víc to však z jejich strany nestačilo. Set zakončila přesnou smečí kapitánka KP Brna Hana Judlová (25:18).

V následující sadě po vyrovnaném úvodu (3:3) odskočily hostující volejbalistky na 3:6 a Královo Pole se na ně snažilo dotáhnout. Po esu Květy Grabovské se domácí přiblížily soupeřkám na rozdíl jediného bodu (9:10), Šelmy ale nepolevily a brzy znovu vedly (12:15). Boj na obou stranách pokračoval (16:18), hostující však svůj náskok držely i díky chybám domácích na servisu (18:21). Závěr už si pak Šelmy pohlídaly, po útoku Soni Mikyskové se propracovaly k pěti setbolům (24:19) a vzápětí díky chybě domácích proměnily hned ten první (25:19).

VK Brno odstartovalo lépe i třetí dějství a Matúše Kalného přinutilo za stavu 3:7 k oddechovému času. Rozjeté Šelmy ale pokračovaly ve stejném rytmu dál (3:9) a po dvou esech Lenky Podhrázké vedly už 3:11. Domácí pak vystřídaly, na hřiště naskočily Elvita Dolotova a Kelsi Hobbs, smazat náskok hostujících se jim však ani poté nedařilo (8:17). Do koncovky tak Šelmy vstupovaly za stavu 10:20 a set už pak pohodlně vyhrály poměrem 15:25.

Čtvrtá sada sice patřila zprvu KP Brnu (3:0), Šelmy však srovnaly a otočily na 5:8 pro sebe. Domácí kouč zastavil hru time outem, hostující ale dále připisovaly body (5:11). Královo Pole bojovalo o každý míč a po smeči Karin Šunderlíkové zkorigovalo rozdíl na čtyři body (10:14). Šelmy však už poté víc nedovolily, v útoku zářila Klára Faltínová (12:18, 13:22) a se svými spoluhráčkami si po vítězství 15:25 ve čtvrtém setu dokráčela ke třem bodům.

„Mrzí nás, že jsme prohrály. Dneska jsme dobře přihrávaly, bohužel jsme to nedokázaly odskládat,“ zhodnotila zápas kapitánka Hana Judlová.

KP Brno – VK Brno 1:3 (25:18, 19:25, 15:25, 15:25)