Z pětisetové bitvy s Olomoucí bereme jeden bod

kp olo 26022021 7

Přesně týden před startem play off se v hale na Vodově střetlo Královo Pole s Olomoucí, tedy dva možní adepti na jednu ze čtvrtfinálových dvojic. Olomouc, která nastoupila do utkání bez nemocného hlavního kouče Petra Zapletala, v prvním setu marně doháněla vedení domácích hráček. Následující dvě sady pak sice patřily olomouckým volejbalistkám, KP Brno ale dokázalo uhrát dramatickou koncovku čtvrtého setu, a o vítězi musel rozhodnout až tie-break. V něm pokračovala bitva jako hrom, nakonec se z nejtěsnější možné výhry 13:15 radovala Olomouc.

„Utkání dnes hodnotím pozitivně, byl to z naší strany velmi dobrý zápas, který se rozhodl až v úplném závěru tie-breaku. V podstatě dnes nemám co vytknout, holky bojovaly, hrály dobře v obraně a dobře podávaly,“ zhodnotil duel hlavní kouč Matúš Kalný

„Jsem ráda, že jsme s Olomoucí dnes takhle bojovaly a ukázaly jsme, že i s takovým soupeřem dokážeme držet krok. Škoda jen, že se nám nepodařilo dotáhnout utkání až k vítěznému konci,“ dodala kapitánka Hana Judlová.

Do prvního setu vstoupily lépe domácí hráčky a Olomouc musela dohánět královopolské vedení 8:3. Bodový rozdíl se sice hostujícím smazat podařilo (11:11), pak ale začaly znovu úřadovat volejbalistky KP Brna, když body připisovala hlavně Karin Šunderlíková, a do koncovky vstupovaly s šestibodovým náskokem (20:14). Olomouc se ještě přiblížila soupeřkám na dosah, po time outu Králova Pole (za stavu 22:20) už ale domácí hráčky víc Olomouci nedovolily, a set vyhrály 25:21.

Druhé dějství patřilo od začátku olomouckým hráčkám, které odskočily na 5:9. KP Brno bojovalo o každý míč a postupně srovnalo na 12:12. Bitva na obou stranách pokračovala (16:16), a tak se o vítězství v setu rozhodovalo až v jeho úplném závěru (20:20). V něm se do vedení 21:23 dostala Olomouc, po esu Sísy Stráské byl však stav znovu srovnaný (23:23). Sadu nakonec vyhrála Olomouc – její první setbol sice odvrátila přesnou smečí Hana Judlová, druhý setbol v řadě si už ale olomoucké hráčky vzít nenechaly (24:26).

Třetí sada se zlomila za stavu 6:6, kdy nastoupila na servis Kateřina Valková a rázem z toho bylo vedení Olomouce 6:13. Rozjeté hostující hráčky ve stejném rytmu pokračovaly i dál a svůj náskok víc a víc navyšovaly (11:20). Set vyhrála Olomouc s přehledem poměrem 16:25.

Ve čtvrtém setu tahaly na začátku za lepší konec domácí (9:5), Olomouc ale otočila na 10:12 a Královo Pole začalo chybovat. Za stavu 11:16 zastavil hru oddechovým časem Matúš Kalný a jeho svěřenkyně se pak soupeřkám přiblížily na dva body (17:19) a set zdramatizovaly. Po vydařených útocích Karin Šunderlíkové a Magdaleny Bukovské bylo vyrovnáno na 21:21 a strhla se velká bitva. Ze zisku setu se nakonec radovalo KP Brno (24:26) a posunulo zápas do tie breaku.

V něm Olomouc odskočila na 3:6, domácí ale srovnaly (6:6) a boj pokračoval (10:10, 12:12). Z nejtěsnější výhry 13:15 se nakonec po chybě domácích na podání radovala Olomouc.

Nejvíce bodů zaznamenala v dlouhé pětisetové bitvě domácí Karin Šunderlíková, připsala si jich 31.

KP Brno – Olomouc 2:3 (25:21, 24:26, 16:25, 26:24, 13:15)