6x Mistr ČR a ČSFR, 5x vítěz ČP

Grand Prix Brno suverénně ovládlo domácí Královo Pole

TURNAJ KP BRAT 1109 1

 

Turnaj Grand Prix Brno 2021 ovládly domácí královopolské volejbalistky. Svou bezchybnou jízdu zahájily v pátek proti Prostějovu, když mu v zápase nedaly šanci na ani jeden set. Stejný výsledek pak zopakovaly v sobotu dopoledne proti Ostravě a turnaj završily vítězstvím 3:1 nad slovenskými mistryněmi z týmu Slávia EK Bratislava. KP Brnu tak patří na turnaji první místo, na druhé pozici skončila Ostrava a třetí příčku obsadil Prostějov. Poslední skončilo bez jediného bodu bratislavské družstvo, v jehož dresu v loňské sezóně nastupovala jedna z nových posil KP Brna Simona Jelínková„Turnaj Grand Prix Brno jsme vyhrály kolektivním a bojovným výkonem. Jsme moc rády, že jsme si poradily se všemi našimi soupeři," řekla Simona po skončení turnaje.

 

Královopolské hráčky zahájily GPB 2021 proti Prostějovu a do utkání nastoupily koncentrovaně a bojovně s odhodláním zvítězit. „Ve všech třech setech jsme předváděly stabilní výkon bez zbytečných chyb a byly jsme lepší ve všech herních činnostech než hráčky Prostějova. Fungoval nám útok i přihrávka, kde jsme dobře komunikovaly. Oproti předcházejícím zápasům se nám dařilo v obraně, jak na bloku, tak v poli. Věřím, že dokážeme tuto herní jistotu a týmovou souhru přenést i do dalších duelů," uvedla po úvodním utkání Lucie Šmardová.

Ve stejném rytmu pak se svými spoluhráčkami pokračovala i v sobotu proti Ostravě, kterou KP Brno porazilo znovu poměrem 3:0 na sety. „Jsme moc rády, že jsme tak dobře zahájily den, výhra nám udělala velikou radost. Dobře jsme tlačily servisem a k výhře určitě přispěla i naše bojovnost a týmovost," zhodnotila duel Lucie Veselá„Zápas si zahrály všechny hráčky a určitě pomohly i ty, co střídaly, výsledek 3:0 je super," dodala Kateřina Pelikánová.

V sobotu večer pak na KP Brno čekal poslední soupeř, tým Slávia EK Bratislava, který si zatím na turnaji nedokázal na svoje konto připsat ani jednu výhru. „Zápas jsme začaly chybami na servisu, ale dokázaly jsme se zkoncentrovat a kvalitní hrou vybojovat první dva sety. V tom třetím nás pak Bratislava zatlačila a bodově už od začátku odskočila, a i když jsme v závěru dokázaly srovnat na 22:22, na výhru v sadě to nestačilo. V posledním setu už jsme se vrátily k výkonu z úvodu utkání, zkvalitnily jsme servis a kolektivním výkonem dotáhly duel až do vítězného konce," popsala průběh zápasu Simona Jelínková.

Výsledky Grand Prix Brno 2021:

10.9.
KP Brno - Prostějov 3:0
Ostrava - Bratislava 3:1

11.9.
KP Brno - Ostrava 3:0
Prostějov - Bratislava 3:1

Prostějov - Ostrava 1:3
KP Brno - Bratislava 3:1

 

Výsledek

 

Závěrečný duel Grand Prix Brno 2021 byl v rámci oslav 100 let Českého volejbalového svazu věnován osobnostem, které dlouhodobě v Brně pracují ve prospěch volejbalu, a došlo na něm i k  jejich ocenění. Pamětní plaketu převzaly z rukou prezidenta klubu Richarda Wiesnera tyto volejbalové osobnosti:

Štěpán Říha (dlouholetý funkcionář a rozhodčí, člen představenstva VK Královo Pole, předseda JmKVS)

Ing. Miroslav Jaskulka (trenér mládeže a žen, bývalý předseda OVS Brno-venkov, člen TMK a výboru Jihomoravského KVS, dlouholetý prezident VK Královo Pole, čestný člen ČVS)
 
PaedDr. Miroslav Čada (dvojnásobný mistr republiky jako hráč a 15-ti násobný jako trenér, bývalý reprezentační trenér družstva žen, čestný člen ČVS)
 
Miloš Kosík (bývalý hráč, bývalý extraligový trenér, rozhodčí a funkcionář, moderátor volejbalových akcí)
 
Ing. Zdeněk Václavík (bývalý prvoligový brněnský volejbalista, úspěšný klubový i reprezentační trenér mládeže, spoluzakladatel a významného funkcionář ABV ČVS, čestný člen ČVS)
 
PhDr. Karla Tománková CSc. (dlouholetá funkcionářka, bývalá předsedkyně TMK JmKVS)
 
Ing. Karel Všetečka (dlouholetý mezinárodní rozhodčí, člen Komise rozhodčích ČVS a JmKVS)
 
Ing. Jiří Klein (dlouholetý trenér mládeže, rozhodčí a funkcionář, člen výboru MěVS Brno-město)
 
Jiří Malach (dlouholetý rozhodčí)
 
Igor Prieložný (bývalý československý reprezentant, trenér reprezentace mužů ČR)

 

 

Barbora Mertová

Foto: Ivo Stejskal


 

 


facebook kalendar YouTube fanshop prispevky nabor nabor luzanky


Nejbližší domácí utkání A-týmu

Nenalezeny žádné události

Twitter