Z Liberce vezmeme domů výhru za tři body

KP Olymp 08122022 10

Volejbalistky Králova Pole zamířily v sobotu na horkou půdu aktuálního lídra tabulky Liberce a v této sezóně znovu potvrdily, že si s tímto soupeřem umí na jeho palubovce poradit. V zápase se KP Brno ujalo vedení 2:0 na sety, a i když následující sada patřila domácím, vítězství za tři body si tým Erika Nezhody ujít nenechal.

Těší mě,  že se v utkání potvrdilo, že jsme se mohli na Liberec připravit trochu více než on na nás. Myslím, že jsme využili pár situací, které nám soupeř nabídl k tomu, abychom dokázali v setech odskočit,  protože jinak byl zápas vyrovnaný a rozhodlo několik postavení,  v nichž jsme byli lepší než soupeř,” vzkázal z Liberce Erik Nezhoda.

Já jsem moc ráda za dnešní kolektivní vítězství,  které jsme vydřely a zapojil se do něj celý tým. Jsou to pro nás další důležité body,“ zhodnotila duel kapitánka Daniela Digrinová.

V první sadě se oba týmy přetahovaly do stavu 8:8, za lepší konec pak ale začalo tahat Brno (10:15) a svůj náskok si udrželo i v závěru setu (19:25). Druhé dějství mělo dlouho podobný průběh (8:8, 13:17), v koncovce však Liberec srovnal s hostujícími hráčkami ještě krok (19:19). Královo Pole ale zvládlo závěr lépe a po výhře 21:25 se ujalo vedení 0:2.

Třetí sada se lámala za stavu 14:14, kdy se Liberci podařilo odskočit o čtyři body. Domácí už si pak zbytek setu pohlídaly (25:19), v tom následujícím na ně však Brno vlétlo vedením 1:7 a Liberec byl na tento náskok už až do konce zápasu krátký (13:18, 21:25).

Liberec – VK Královo Pole 1:3 (19:25, 21:25, 25:19, 21:25)