7x Mistr ČR a ČSFR, 7x vítěz ČP

Pětisetová bitva s Libercem byla tou nejlepší prověrkou před play off

KP LIB 07032024 7

 

V posledním kole extraligy přivítalo Královo Pole na své palubovce Liberec, s nímž se naposledy střetlo ve finále Českého poháru žen. Utkání ale tentokrát mělo úplně jiný ráz než souboj o pohárové zlato, který vyzněl jasně pro Liberec. O jeho vítězi totiž musel rozhodnout až tie-break, který nakonec hostující hráčky uzmuly těsně 13:15. Šanci na odplatu bude mít Královo Pole už příští týden – právě Liberec totiž bude jeho soupeřem ve čtvrtfinále play off.

 

„Do play off jsme chtěly jít s dobrým výsledkem. Dnes chyběl kousek a možná i trochu štěstí. Byl to chvílemi zápas jak na houpačce, díky naší bojovnosti jsme dokázaly otočit koncovku druhé sady a pak vyhrát i čtvrtý set. Jsem ráda za výkon, který jsme dnes předvedly,“ usmívala se po dlouhé bitvě kapitánka Kateřina Pelikánová.

„Po delší době jsme ukázali charakter. Dnes jsme vyhráli dva těžké sety proti lepšímu soupeři, což je velmi důležité pro naši přípravu na play off. Chválím družstvo za srdnatý výkon. Věřím, že když se vše sejde, budeme Liberci ve čtvrtfinále konkurenceschopným soupeřem,” dodal hlavní kouč Erik Nezhoda

Liberec do utkání vstoupil vedením 3:7 a Erik Nezhoda si vzal první time out. Královu Poli se bodový rozdíl nedařilo mazat, hostující naopak náskok navyšovaly (11:17) a do koncovky vstupovaly za stavu 14:20. Set vyhrály s přehledem poměrem 18:25, zakončila ho Nikola Kvapilová.

Ve druhé sadě Liberec dlouho na hřišti dominoval (2:8, 11:17), za stavu 15:20 se ale na servis postavila Lenka Prchalová a obraz hry se začal měnit. Po útoku Simony Jelínkové a esu Prchalové si hostující vzali oddechový čas (17:20). KP však nezastavil a po přesné smeči Kateřiny Kuníkové bylo zanedlouho srovnáno na 20:20. V závěru setu se pak strhla bitva o každý míč. Za stavu 23:23 přerušil hru Erik Nezhoda a dlouhá výměna, která následovala, patřila jeho svěřenkyním (24:23). Nabídnutý setbol sice domácí nevyužily, vzápětí se ale propracovaly k dalšímu a díky tvrdému útoku Simony Jelínkové se už tentokrát nemýlily (26:24).

Po vyrovnaném úvodu třetího setu Liberec odskočil na 4:8 a vedení i dál držel (7:14). Královo Pole na tlak soupeřek reagovat nedokázalo, a i když se ještě Erik Nezhoda pokoušel Liberec před koncovkou zbrzdit time outem (9:18), hned po něm dala eso Diana Frankevych (9:19) a se svými spoluhráčkami set ovládla vysokým rozdílem 10:25.

Úvod následujícího dějství vypadal úplně jinak – oddechový čas si tentokrát bral Libor Gálík, protože jeho tým čelil královopolskému vedení 7:2. Liberec po něm sice bojoval o každý míč, KP ale náskok drželo dál (15:10). Hostující hráčky se však poté začaly domácím přibližovat a po chybě Brna v útoku byly bod od srovnání (17:16). Erik Nezhoda zastavil hru a o dvě výměny později si bral oddechový čas pro změnu Libor Gálík (19:16). Jeho svěřenkyně se pak Brnu sice ještě přiblížily na 20:19, koncovka ale patřila KáPéčku, které výhrou 25:20 posunulo zápas do tie-breaku.

I zkrácená hra patřila v úvodu domácím – po přesné smeči Simony Jelínkové vedlo Brno 5:3. Po dlouhých výměnách a skvělých obranách na obou stranách přišla chyba hostů a domácí hráčky vedení držely dál (10:6). Kateřina Kuníková pak vytlučením bloků navýšila náskok Brna na 12:7, Liberec ale v tu chvíli začal rozdíl mazat. Po třech libereckých bodech v řadě (12:10) si KP vzalo oddechový čas (12:10), tlak hostujících však pokračoval. Severočešky nakonec srovnaly na 13:13 a trenér domácích si bral další time out. KP už po něm bodovat nedokázalo, a tak si těsné vítězství 13:15 odvezly domů hráčky hostujícího Liberce.

 

VK Královo Pole – Liberec 2:3 (18:25, 26:24, 10:25, 25:20, 13:15)

 

Barbora Mertová

Foto: Ivo Stejskal

 


facebook instagram YouTube fanshop luzanky sms


Nejbližší domácí utkání A-týmu

MOD_DPCALENDAR_UPCOMING_NO_EVENT_TEXT