6x Mistr ČR a ČSFR, 5x vítěz ČP

A-tým se chce s Ostravou poprat o bronz!

KP Agel 19042017 40Královo Pole zakončí extraligovou sezónu bojem o třetí místo. O bronzové medaile se bude prát s Ostravou. „Sezóna, jejímž hlavním cílem bylo dostat Brno opět do semifinále má teď vyvrcholení v boji o bronz. Máme před sebou poslední dva nebo tři zápasy a já jsem přesvědčený, že se všechny hráčky nastaví tak, jako tomu bylo v sérii s Olympem,“ věří brněnský trenér Marek Rojko.

 

Série utkání o třetí místo odstartuje v sobotu 29. dubna na ostravské palubovce. Pokračovat se bude v Brně, kde se oba týmy utkají 1. května v 18:00 hodin v hale na Vodově. Hraje se na dva vítězné zápasy, takže v případě vyrovnaného stavu se rozhodující utkání sehraje 3. května v Ostravě.

„Hráčky po semifinálových utkáních a mé domluvě a zhodnocení ví, že prát se o medaili musí znamenat obrovskou chuť, touhu a veliký boj. Navíc Brno už několik let medaili nemá, a právě to musí být pro každou hráčku ten největší motiv," apeluje před nadcházejícími zápasy Marek Rojko.

„Myslím si, že složení dvojice pro boj o třetí místo dopradlo podle očekávání, Olomouc a Prostějov jsou přece jenom o krok napřed před zbytkem české ligy,“ uvedla brněnská kapitánka Míša Doležalová. „S Ostravou jsme letos sezónu začaly a také ji uzavíráme, v základní části jsme s ní přitom sehrály dva vyrovnané zápasy. S Ostravou se vždycky jedná o extrémně bojovné a vyhecované duely a nejinak tomu bude i teď,“ uvědomuje si Doležalová.

Brno se po prohraném semifinále s Prostějovem začalo ihned věnovat přípravě na sérii utkání o bronz. „Připravujeme se od minulého čtvrtka," potvrdil Marek Rojko. „Uděláme všechno pro to, abychom nadcházející zápasy odehráli na maximum. Vzhledem k výkonnosti v průběhu sezóny je Ostrava favorit, ale myslím si, že pokud zopakujeme to co ve čtvrtfinále, můžeme být schopní ostravskému týmu konkurovat. Rozhodne jenom týmový přístup, vzájemná podpora hráček a to, kolik morálky a rozvahy budeme schopní prezentovat," dodal brněnský trenér.

Brno odehraje v pondělí 1. května úplně poslední domácí zápas sezóny. A cíl celého klubu je jasný: „Naše poslední domácí utkání chceme vyhrát! Pro klub, pro lidi co nás celý rok podporují a pro všechnu tu dřinu, kterou máme za sebou. Ti co nám věří, si výhru určitě zaslouží,“  zdůrazňuje před bitvou s Ostravou Míša Doležalová.

 

Barbora Mertová

Foto: Ivo Stejskal

 

 

 

 

 

 

 .


facebook kalendar YouTube fanshop prispevky nabor nabor luzanky


Nejbližší domácí utkání A-týmu

26 zář
UNIQA Extraliga žen: Dukla Liberec
Datum 26.09.2020 18:00
8 říj
UNIQA Extraliga žen: UP Olomouc
Datum 08.10.2020 18:00
17 říj
UNIQA Extraliga žen: TJ Ostrava
Datum 17.10.2020 18:00
24 říj
UNIQA Extraliga žen: Olymp Praha
Datum 24.10.2020 18:30

Twitter