7x Mistr ČR a ČSFR, 7x vítěz ČP

Extraliga je na spadnutí, předcházet jí bude Grand Prix Brno

001 DR195330

Start extraligové sezóny 2019/20 klepe na dveře, první zápasy nové extraligy odstartují již příští týden. A-tým KP Brna do nich vstoupí pod taktovkou zbrusu nového kouče, kterým je Slovák Matúš Kalný. „Nadcházející sezóna bude opět ve znamení dalšího budování mladého týmu, s kterým by nám měl pomoci nově angažovaný trenér Matúš Kalný. Tým je i letos vystužen zahraničními hráčkami, které by měly svojí kvalitou přispívat k co nejlepším výsledkům družstva,“ uvedl před startem extraligy na tiskové konferenci prezident klubu Richard Wiesner.

 
 

„Náš tým se bude snažit o stabilní růst výkonů a o co nejlepší pozici pro play off. Rádi bychom svým umístěním v této sezóně získali znovu právo startu v jednom z evropských pohárů,“ dodal Wiesner.

Nový trenér Matúš Kalný přichází do Brna z Německa, kde dlouhodobě působil u juniorské reprezentace. „Na svoje nové působiště se moc těším, protože jde převážně o práci s mladými lidmi, které lze ve velké míře výkonnostně ovlivňovat a rozvíjet,“ řekl Kalný. Právě vize výchovy mladých perspektivních hráček ho přesvědčila, aby se z Německa přesunul do Králova Pole. „Chci, abychom měli s novým týmem všichni po sezóně pocit, že jsem se posunuli vpřed, a naše práce měla smysl," zdůraznil brněnský kouč.

Královopolské volejbalistky zahájily sezónu na začátku srpna intenzivním kondičním tréninkem. Za sebou už mají také nejednu herní prověrku – na konci srpna odehrál tým KP Brna přípravná utkání s Ostravou a v září se zúčastnil turnaje Slávia EU Cup, kde skončil na druhém místě. „Jsme rádi, že přípravný turnaj v Bratislavě potvrdil mimo jiné kvalitu našich zahraničních posil. Karin Šunderlíková ze Slovenska i Kanaďanka Sophie Carpentier totiž byly v Bratislavě vyhlášeny nejlepší univerzálkou a smečařkou,“ připomněl Wiesner. „Dá se očekávat, že letošní extraliga bude opět vyrovnaná, řada týmů navíc ještě zkvalitnila své sestavy z minulé sezóny. Například výkony loňského posledního družstva Sokola Šternberk v přípravných utkáních mu mohou právem přisuzovat roli “černého koně” soutěže,“ popsal Wiesner.

Ještě před startem extraligy bude jeho klub pořádat mezinárodní turnaj Grand Prix Brno, jehož osmý ročník odstartuje v hale na Vodově tento pátek. Pozvání do Králova Pole přijal i letos úřadující mistr Maďarska Vasas Budapešť, dále slovenský Pezinok a z českých zástupců potom Frýdek Místek. „Jsme moc rádi, že si naši volejbaloví příznivci budou moci znovu užít mezinárodní turnaj Grand Prix Brno. Věřím, že si fanoušci najdou cestu do haly Vodova nejenom tento víkend, ale i během všech našich extraligových utkání. Těšíme se na jejich podporu," dodal ještě Wiesner.

Dosavadní vítězové Grand Prix Brno: NUC Neuchatel (2018), Branik Maribor (2017), Rote Raben Vilsbiburg (2016), BKS Aluprof Bielsko-Biala (2015), VK Prostějov (2014), Olymp Praha (2013), Lokomotiv Baku (2012).

 

Barbora Mertová

Foto: Ondřej Driml

 

 

 

 
 
 

 

 


facebook instagram YouTube fanshop luzanky sms


Nejbližší domácí utkání A-týmu

28 úno
EX-Z: VK Prostějov
Datum 28.02.2024 18:00
7 bře
EX-Z: Dukla Liberec
07.03.2024 17:00