7x Mistr ČR a ČSFR, 7x vítěz ČP

KáPéčko pro Agátku

Logo KP A

Nejbližší domácí extraligový zápas KP Brna, který se bude hrát 16. listopadu v hale na Vodově, doprovodí charitativní akce s názvem „Kápéčko pro Agátku“. Volejbalový klub Královo Pole chce touto akcí vyjádřit podporu a pomoc své desetileté hráčce přípravky, která na začátku školního roku bohužel onemocněla akutní formou leukémie. 

 

„Myšlenka této akce vznikla ihned poté, co jsem se o onemocnění Agátky dozvěděl. Bezesporu to změnilo život celé její rodiny o 180 stupňů, a tak jsem vedení klubu navrhl uspořádat charitativní akci na její podporu,“ vysvětlil vedoucí přípravek KP Brna Martin Melkes. „Klub samozřejmě souhlasil a vzal celou akci za svou,“ dodal.

A protože se jedná o hráčku přípravek Králova Pole, rozhodl se klub zapojit do celé akce v prvním kroku právě děti, které v přípravkách KP Brna trénují. „Děvčata dostala za úkol nakreslit Agátce obrázky, které 16. listopadu vystavíme v prostorách haly Vodova. V průběhu extraligového zápasu KP Brna s Olympem Praha vyberou návštěvníci z vystavených obrázků pět nejhezčích. Ty následně poputují do dražby, jejíž výtěžek věnujeme Klinice dětské onkologie při Fakultní nemocnici v Brně, která se o Agátku momentálně stará,“ popsal Melkes. Dražba se uskuteční v prosinci během vánočního večírku KP Brna a její termín bude upřesněn.

Další výpomoc věnuje KP Brno přímo nemocné Agátce. Její rodině bude po zmíněném extraligovém utkání předána celá částka, která se vybere na vstupném, plus dobrovolné finanční dary.

„Cílem naší akce ale není jenom peněžitá pomoc, je to hlavně psychická podpora Agátky. I proto jsme do této akce zapojili naše děvčata z přípravek. Agátce samozřejmě věnujeme všechny namalované obrázky a věříme, že ji potěší,“ dodal k tomu Martin Melkes. „Naše hráčky se už od přípravek snažíme učit soudržnosti v týmu a nutnosti kdykoliv pomoci komukoliv, když to zrovna potřebuje. Každá hráčka v našem klubu by proto měla vědět, že nikdy na nic není a nebude sama,“ zdůraznil Melkes.

 
Charitativní akce KáPéčko pro Agátku:
 
16.11. 18:00 hala Vodova, extraligový zápas KP Brno-Olymp Praha
 
 
Barbora Mertová
 
 
 
 

 

 

 
 
 

 

 


facebook instagram YouTube fanshop luzanky sms


Nejbližší domácí utkání A-týmu

MOD_DPCALENDAR_UPCOMING_NO_EVENT_TEXT