7x Mistr ČR a ČSFR, 7x vítěz ČP

KP Brno odstartuje extraligu tuto sobotu doma se Šternberkem

001 DR200681

 

Start extraligové sezóny 2020/21 je za dveřmi, první kolo UNIQA volejbalové extraligy žen se rozehraje již tuto sobotu. A-tým KP Brna bude v nové sezóně znovu dirigovat slovenský kouč Matúš Kalný, který se loni připojil k týmu s vizí koncepčního a dlouhodobého rozvoje mladých hráček. Po roce svého působení v Králově Poli má rozhodně na co navazovat, hned pětice jeho hráček totiž letos dostala pozvánku do národního týmu žen. „Během loňské sezóny jsme se určitě posunuli o notný kus dál a máme na čem stavět. Teď je ale potřeba tvrdě pracovat, aby naše výkonnost měla stoupající tendenci,“ zdůraznil Matúš na dnešní tiskové konferenci.

Jeho družstvo prošlo obměnou, KP Brno opustily Šárka Šloufová, Lenka Podhrázká, Kateřina Kvapilová, Sophie Carpentier a Olga Uhlenko. Jejich místa částečně převzaly vlastní mladé odchovankyně klubu, angažovat se ale podařilo i zbrusu nové posily ze zahraničí. „Naše mladá děvčata se stále neobejdou bez pomoci zkušenějších hráček. Proto jsme i v současné nelehké situaci hledali cestu, jak takové volejbalistky do A-týmu přivést. Bohužel, nejistá celosvětová situace velmi ztěžuje angažování mimoevropských hráček, což zkomplikovalo tradiční orientaci na hráčky z USA, s nimiž má náš klub dlouhodobě dobré zkušenosti. Nakonec se nám ale podařilo získat Američanku Cassidy Baird. Společně s ní přišla do KP Brna také kapitánka lotyšské reprezentace Elvita Dolotova. V současné době řešíme angažmá ještě jedné zahraniční hráčky,“ vysvětluje prezident klubu Richard Wiesner.

Královopolské volejbalistky zahájily sezónu na začátku srpna intenzivním kondičním tréninkem. Za sebou už mají také několik herních prověrek – na začátku září sehrály v Ostravě sérií přípravných utkání s ostravským týmem a Prostějovem. O uplynulém víkendu se pak v domácí hale na Vodově střetly s brněnskými Šelmami a s Přerovem. „Zápasy v Ostravě byly hodně vyrovnané a náročné, navíc jsme jich odehráli pět, takže už na všech týmech byla na konci turnaje vidět únava. Doma jsme teď o víkendu dokázali porazit jak Šelmy, tak Přerov. V brněnském derby jsme dobře útočili i podávali. Proti Přerovu nás zase podržela hlavně výborná obrana,“ upřesnil Matúš Kalný.  

Do sezóny 2020/21 vstupuje brněnský kouč s jasnou vizí: „Spokojený budu, když bude mít naše výkonnost stoupající tendenci, a když skončíme do šestého místa. Čeká nás hodně práce a rozhodně nic nebude zadarmo. Taky bych byl rád, kdyby se do ženské reprezentace dostala ještě nějaká další naše hráčka,“ zdůrazňuje Kalný před začátkem extraligy.

Kromě těchto cílů pomýšlí KP Brno také na návrat do pohárové Evropy. „Doufám, že nás v příští sezóně budou zdobit dobré sportovní výkony, kterými bychom se opět rádi kvalifikovali do evropských soutěží,“ věří prezident klubu Richard Wiesner.

 

Barbora Mertová

Foto: Ondřej Driml

 

 

 

 


facebook instagram YouTube fanshop luzanky sms


Nejbližší domácí utkání A-týmu

MOD_DPCALENDAR_UPCOMING_NO_EVENT_TEXT