7x Mistr ČR a ČSFR, 7x vítěz ČP

KP Brno odstartuje tuto sobotu extraligu doma s Ostravou

KP TISKOVKA 2209 2

 

Tento týden startuje nový ročník UNIQA extraligy žen a KP Brno do sezóny 2021/22 míří s jasným cílem, dostat se mezi nejlepší čtyři extraligové týmy. „Letošní sezónu očekáváme s velikým napětím, měla by totiž být prvním vyvrcholením našeho projektu výchovy profesionálních sportovkyň,” uvedl před začátkem extraligy prezident klubu Richard Wiesner. Úvodní duel rozehrají volejbalistky Králova Pole proti Ostravě v hale na Vodově v sobotu v 18:00 hodin.  

 

S přípravou začal A-tým na začátku srpna a hráčky kromě tréninků absolvovaly i dvě soustředění a několik přípravných zápasů. V září pak v domácím prostředí ovládly turnaj Grand Prix Brno. V letošní sezóně vede volejbalistky KP Brna trojice trenérů – Richard Wiesner se o tým stará společně s Luďkem Grabovským a Erikem Nezhodou. „Naše příprava potvrdila mírný optimismus, se kterým můžeme hledět vstříc nové extraligové sezóně. I když byla poznamenána zdravotními indispozicemi některých klíčových hráček, splnila očekávání a předvedené výkony zvláště na Grand Prix Brno potvrdily, že náš cíl ohledně umístěni v TOP4 může být reálný,” popsal Wiesner.de

Složení A-týmu Králova Pole doznalo před startem sezóny řadu změn, novými tvářemi klubu se staly Američanka Jzasania Sweet, kubánská nahrávačka Ģretell Moreno, Romana Pavlicová, která do Brna přestoupila z Frýdku-Místku, nebo slovenské volejbalistky Simona Jelínková a Tereza Hrušecká. „K týmu jsem se připojila až po Mistrovství Evropy ve volejbalu žen. S tréninkovým procesem i s možnostmi regenerace a fyzio jsem spokojená a sedly jsme si také s ostatními holkami, jsou to nejenom výborné volejbalistky, ale i parťačky. Sezóna nám začíná teď v sobotu, moc se na ni těším a doufám, že všechno půjde podle představ,” uvedla slovenská reprezentantka Tereza Hrušecká.

Slova Terezy potvrdila i Daniela Digrinová, která bude v příští sezóně kapitánkou A-týmu. „Hráčky, které se k nám nově připojily, skvěle zapadly a vytvořily dobrou atmosféru,” řekla. „Kromě přípravy v Brně jsme absolvovaly kondiční soustředění v Kuklíku a každoroční celoklubové soustředění v Bystřici nad Pernštejnem. Na začátku září jsme odehrály přípravný turnaj Mizuno Cup v Praze a jednoznačným vyvrcholením pak byl turnaj Grand Prix Brno, který se nám díky poctivé přípravě podařilo vyhrát,” popsala Digrinová.

Součástí družstva žen jsou i odchovankyně KP Brna, které do A-týmu přešly z juniorek. „Na Grand Prix Brno si velmi dobře vedla dvojice mladých nahrávaček Pelikánová a Veselá, které se musely vyrovnat se zátěží z celé přípravy z důvodu nepřítomnosti první nahrávačky Gretell Moreno z Kuby. Velkou výhodou se nám prozatím jeví široký kádr hráček, kterou jsou schopny kvalitně zasáhnout do utkání. Naše mladé volejbalistky samozřejmě ještě potřebují nasbírat spoustu zkušeností, ale ambice k dobrému výsledku jim rozhodně nechybí,” uvedl Richard Wiesner.

 

Barbora Mertová

Foto: Ivo Stejskal


 

 


facebook instagram YouTube fanshop luzanky sms


Nejbližší domácí utkání A-týmu

MOD_DPCALENDAR_UPCOMING_NO_EVENT_TEXT