7x Mistr ČR a ČSFR, 7x vítěz ČP

CEV Cup už tuto středu v Brně, Královo Pole si na Soluň věří

Solun

 

Volejbaloví fanoušci v Brně se tento týden mají na co těšit, už ve středu si totiž mohou v hale na Vodově vychutnat atmosféru evropského pohárového zápasu. Královopolské hráčky na své palubovce přivítají řecký tým PAOK Thessaloniki, s nímž minulý týden rozehrály šestnáctifinále CEV Cupu. Ze Soluně si svěřenkyně Erika Nezhody přivezly domů jeden bod, a tak je postupová matematika jasná, k prodloužení evropské pouti musí KP Brno doma zvítězit. „Víme, že do druhého utkání můžeme vstoupit s čistou hlavou, stále sice potřebujeme vyhrát, ale nemáme nůž pod krkem, pokud prohrajeme dvě sady,“ uvedl hlavní kouč Erik Nezhoda.

 

„Zápas, který jsme minulý týden sehráli v Řecku, denně analyzujeme a všechny důležité postřehy vkládáme do našich tréninků. Řešíme nejenom to, jak se lépe prosadit v útoku, ale také jak lépe bránit klíčové hračky nebo jak si poradit se zkráceným podáním,“ přiblížil aktuální tréninkové zaměření Nezhoda.

Jeho tým zápas na palubovce silného soupeře, který vede suverénně řeckou ligu, minulý čtvrtek výborně rozehrál, když se ujal vedení 2:0 na sety. Na výhru to ale nakonec po dlouhé bitvě v Soluni nestačilo, a tak se družstvo muselo spokojit jen s jedním bodem. „Prohra nás doteď samozřejmě všechny maličko mrzí, protože jsme cítily šanci, ale určitě se nemáme za co stydět. První dva sety, které jsme v Řecku odehrály, byly možná jedny z nejlepších této sezóny. Poté nám přestal fungovat servis, kterým jsme si předtím hodně pomohly. Domů jsme si ale přivezly cenný bod, který se počítá, a tak půjdeme do středečního zápasu se vztyčenou hlavou," uvedla kapitánka Daniela Digrinová.

Královopolské družstvo doufá, že k dobrému výsledku ve středu přispějí i fanoušci, kteří při zápasech tým dlouhodobě výborně podporují. „Věříme si, protože víme, že na domácí palubovce nikdy nedáme nikomu nic zadarmo. Ale potřebujeme také plnou tribunu a hlučné fanoušky. Byli bychom moc rádi, aby nám pomohli oplatit to, co se dělo minulý týden v Soluni, protože tlak na nás z tribun byl od třetí sady enormní,“ řekl Nezhoda. „Podpory našich fanoušků si neskutečně vážíme a moc jim děkujeme i za to, že s námi někteří cestovali až do Soluně. Tímto samozřejmě zveme na zápas i všechny ostatní,“ dodala Daniela Digrinová.

Fanoušci se mohou ve středu těšit nejenom na atmosféru CEV Cupu, ale i na vánočně laděné utkání. „Před zápasem jsme přemýšleli, jak ho ještě víc ozvláštnit, a protože se hraje těsně před svátky, napadlo nás propojit ho alespoň trochu i s Vánoci, a nadělit našim příznivcům nějaký dárek. Každý, kdo přijde na utkání oblečený s jakýmkoli vánočním prvkem, proto bude zařazen do slosování o lákavé ceny,“ vysvětlil prezident klubu Richard Wiesner.

Odveta v CEV Cupu odstartuje v hale na Vodově 21. prosince přesně v 18:00 hodin. Vstupenky, které stojí 100 Kč, budou k dispozici na místě. Děti do 15 let mají vstup zdarma. O akreditace je možné žádat na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Barbora Mertová

Foto: Ivo Stejskal


facebook instagram YouTube fanshop luzanky sms


Nejbližší domácí utkání A-týmu

MOD_DPCALENDAR_UPCOMING_NO_EVENT_TEXT