7x Mistr ČR a ČSFR, 7x vítěz ČP

Liga mistrů se hrát v Brně už nebude, KP by finančně srazila na kolena

KP vs BLAI 12102023 60

 

Velká radost z postupu do dalšího kola volejbalové Ligy mistrů a zároveň další obrovské finanční starosti. Taková byla minulý týden v Králově Poli atmosféra po skončení prvního kvalifikačního turnaje této nejprestižnější evropské soutěže. Už úvodní výhra královopolského týmu nad španělským družstvem Gran Canaria znamenala pro KP Brno vstupenku do dalšího kola kvalifikace, královopolský klub ale v tu chvíli dostala znovu pod velký finanční tlak. Podle regulí CEV mělo totiž KP Brno hostit i další kvalifikační turnaj – a znovu hradit náklady všech jeho účastníků.

 

„Organizace druhého turnaje nás dostala pod obrovský finanční tlak. Proto jsme vyvolali jednání s ostatními týmy a zástupci evropské konfederace CEV, jehož výsledkem je, po výměně několika e-mailů a následném náročném, ale vstřícném online mítinku všech zástupců druhého kola, přesun druhého turnaje do rumunské Blaje,“ vysvětluje prezident KP Brno Richard Wiesner. „Na rozdíl od pravidel nastavených evropskou konfederací se navíc týmy dokázaly shodnout na mnohem přijatelnějších podmínkách pro pořadatele, což výrazně pomohlo ke konečné domluvě,“ dodává.

Velké starosti přinesl Královu Poli už první kvalifikační turnaj Ligy mistrů, jehož rozpočet se vyšplhal na 1,7 milionu korun, což je čtvrtina klubového rozpočtu Králova Pole na jednu sezónu. KP Brno zachránili Český volejbalový svaz, město Brno a Jihomoravský kraj – bez nich by totiž tak vysoká částka byla pro klub takřka likvidační. „Jsme moc rádi, že si fanoušci mohli užít v Brně alespoň jeden turnaj tak prestižní soutěže. Liga mistrů se tady nehraje každý den. O to víc nás teď mrzí, že nás okolnosti donutily přesunout turnaj jinam. Jinou možnost jsme ale neměli,“ říká Richard Wiesner.

Soupeři královopolského týmu budou příští týden v Rumunsku kromě domácího družstva CS Volei Alba Blaj ještě chorvatský tým Mladost Zagreb a Asterix Avo Beveren z Belgie.

Program druhého kvalifikačního turnaje Ligy mistrů v Rumunsku:

  1. října, KP Brno-CS Volei Alba Blaj (Rumunsko)
  2. října, KP Brno-Asterix Avo Beveren (Belgie)
  3. října, KP Brno-Mladost Zagreb (Chorvatsko)

 

Barbora Mertová

Foto: Ivo Stejskal

 

 

 

 

  


facebook instagram YouTube fanshop luzanky sms


Nejbližší domácí utkání A-týmu

MOD_DPCALENDAR_UPCOMING_NO_EVENT_TEXT