7x Mistr ČR a ČSFR, 7x vítěz ČP

KP nebude ve Final Four Českého poháru chybět ani letos

KP šten čp 11012024 7

 

Úvodní duel Králova Pole v roce 2024 byl pěkně ostrým startem. Svěřenkyně Erika Nezhody se v něm totiž utkaly doma se Šternberkem o postup do Final Four Českého poháru – soutěže, kterou ovládly v předchozích dvou letech. V prvním setu si s hostujícími KP bez problémů poradilo, a i když Šternberk utkání zdramatizoval výhrou v druhé sadě, na víc mu Královo Pole sáhnout nedovolilo. Brněnské vítězství 3:1 tak znamená, že bude Královo Pole bojovat v Českém poháru o medaile i letos.

 

„Volejbalově jsme byli lepší, ale v zápase stál v některých pasážích proti nám měsíc pauzy i naše volejbalové mládí. Pokud ale hráčky dodržovaly taktické pokyny, bylo to v pořádku. Líbil se mi dnes výkon Terezy Hrušecké,” zhodnotil výkon svých hráček trenér Erik Nezhoda.

Radost z postupu neskrývala kapitánka Kateřina Pelikánová„Škoda koncovky druhého setu, ale jinak jsme předvedly skvělý bojovný výkon a postup jsme si zasloužily. Jsme moc rády, že budeme v Českém poháru znovu bojovat o medaile.“

Hostující Šternberk sice odstartoval první set vedením 1:5, Královo Pole ale srovnalo krok (8:8) a pak už mělo nad svými soupeřkami až do konce sady převahu. Ve střední pasáži tak Šternberk čelil náskoku Brna 16:12 a do konce setu už si poté na svoje konto dokázal připsat pouhé dva body (25:14).

Začátek dalšího dějství měl podobný průběh jako úvod první sady – vedení hostujících 2:5 a rychlé srovnání KáPéčka na 6:6. Oba týmy se pak až do koncovky tahaly o každý míč (11:11, 15:15, 18:18), v závěru se ale při servisu kapitánky Kateřiny Pelikánové podařilo jejímu týmu odskočit na 22:18. Po esu Kateřiny Kuníkové na 24:19 to vypadalo na jednoznačnou záležitost Brna, jenže Šternberk zbraně nesložil. Když se totiž na jeho servis postavila kapitánka Aneta Weidenthalerová, blýskla se dvěma přímými body z podání a z pěti brněnských setbolů začala postupně ukrajovat. Domácí tým se snažil bod urvat marně, a tak se hostujícím podařilo trpělivou hrou skóre otočit na svou stranu 24:25. Setbol Šternberk sice nevyužil, druhý za stavu 26:27 už ale ano, a těsnou výhrou 26:28 tak srovnal stav setů na 1:1.

KP se však okamžitě zvedlo a do třetí sady vlétlo vedením 8:3. Za stavu 14:8 se hostující kouč snažil nápor Brna zbrzdit time outem, to ale připisovalo body dál a před koncovkou vedlo 19:10. Šternberk však stav ještě zkorigoval na 22:18 a oddechový čas si vzal pro změnu Erik Nezhoda. Po něm následovala série několika nevydařených servisů na obou stranách, KP si ale náskok už pohlídalo. Sadu na vítězných 25:22 zakončila Denisa Pavlíková.

Čtvrtý set odstartoval lépe Šternberk (1:4), Brno však srovnalo na 4:4 a pak se začalo soupeřkám vzdalovat. Po tvrdé smeči Kataríny Kormendyové vedly královopolské volejbalistky 10:5 a vzápětí navýšila esem na 11:5 Tereza Hrušecká. Za stavu 15:8 zastavil hostující trenér hru time outem, i po něm ale na hřišti dominovaly domácí. Do koncovky vstupovaly za stavu 20:12 a set vyhrály bez problémů poměrem 25:14.

 

VK Královo Pole – Šternberk 3:1 (25:14, 26:28, 25:22, 25:14)

 

Barbora Mertová

Foto: Ivo Stejskal


facebook instagram YouTube fanshop luzanky sms


Nejbližší domácí utkání A-týmu

MOD_DPCALENDAR_UPCOMING_NO_EVENT_TEXT