DR124719Přinášíme výsledky volejbalem napěchovaného víkendu. Podrobné komentáře od trenérů a hráček si můžete přečíst v tomto článku.

JUNIORKY 96: Extraliga juniorek skupina B
1.12. 1:00 SG Brno - Přerov
3:0 (23,22,20)
1.12. 13:00 SG Brno - Přerov 3:2 (-16,16,25,-9,13)

Program extraligy juniorek pokračoval domácím dvojutkáním s aktuálně nejlepším týmem Moravy, tedy Přerovem. Z důvodů nemoci a posílení kadetského výběru, do zápasu nastoupila většina hráček hostujících v extraligovém SG Brno. Družstva předvedla dvě vyrovnaná utkání, ve kterých dominoval útok nad obranou. Brno si muselo první tři body vybojovat ve třech napínavých koncovkách, přitom ve druhé i třetí sadě disponovalo v průběhu sady dostatečným náskokem.

Do druhého zápasu předvedl více odhodlání soupeř, utkání rozehrál ještě odvážněji než první, Brno navíc přehrál jasně na přihrávce. Kombinace středem sítě se staly pro brněnské hráčky nebránitelné, Přerov jednoznačně diktoval tempo utkání. Královopolská děvčata však odčinila zaváhání z první sady důraznou hrou v druhém setu, spolehnout se v této části mohly zejména na Kateřinu Nálezkovou. Mohlo se zdát, že třetí set lámal celé utkání, ale nestalo se tak. Infarktovou koncovku sice Najbrtová dotáhla do vítězného konce třemi razantními útoky, do čtvrté sady však přišel splín. Přerovu stačilo pouze servírovat a důsledně bránit útoky z hlavního kůlu, Brno se celým setem protrápilo na přihrávce a v podstatě neodehrálo smysluplně akci. Úvod tiebreaku naštěstí více vyšel Brňankám, ovšem po výměně stran zaznamenal přerovský soupeř šňůru čtyřech bodů v řadě a stav otočil. Brno srovnalo set v poslední možné chvíli a i s přispěním štěstí patnáctý bod vyválčilo.

Komentář trenéra: Dnes to byl spíše ten typ utkání, který se musel vybojovat než uhrát kvalitní hrou. Myslím tím, že v průběhu celého dne některé věci nefungovaly jak by měly, a tak jsme bodům musely jít naproti odvážnou hrou v útoku. Za to si dnes zaslouží největší pochvalu Najbrtová, která se na bodech podílela největším dílem. Zejména první zápas jsme ale i slušně odpřihrávaly a jednoznačně výborně odpodávaly. Zejména na servisu nám pomohla i všechna střídání.

(Erik Nezhoda)

JUNIORKY B: Krajský přebor juniorek
1.12. 10:00 VK KP Brno B - Pohořelice A
3:0 (5,13,13)
1.12. 13:00 VK KP Brno B - Pohořelice A 3:0 (17,11,9)

První set v prvním zápase jsme začaly s nasazením a touhou zvítězit. To se nám také podařilo, měly jsme dlouhé šňůry na podání, se kterým si soupeř nevěděl rady. Ani jsme se nenadály a set skončil se skórem 25:5. Ve druhém setu jsme už nehrály tak, jako v prvním. Soupeř získal více bodů, ale většinou našimi chybami například v útoku na síti nebo špatnou komunikací či nepozorností. Ale i tak jsme se nedaly. V posledním, tedy 3. setu, jsme se stejně jako v předchozích 2 setech velice snažily a vítězně ho uhrály. První zápas skončil dřív, než jsme se nadály.

Druhý zápas následovalo mnoho změn, změnila se nahrávačka a došlo i ke změně univerzálky a smečařek. Tento zápas jsme ale nezačaly moc dobře, nehrály jsme s takovým nadšením. Hra již byla unavená a mrtvá, protože jsme přistoupily na hru soupeře. Poté jsme se ale naštěstí vzpamatovaly a vyhrály. Další dva sety jsme hrály už jako v předešlém zápase, vycházel nám útok, podání, ojediněle se objevily nějaké zmatky, ale ty byly především kvůli špatné domluvě. Ovšem nedaly jsme se a utkání dotáhly vítězně do konce.

(Anna Vondráčková)

JUNIORKY 96: Krajský přebor žen
1.12. 10:00 Juliánov - VK SG Brno B 3:1 (22,-18,18,18)
1.12. 13:00 Juliánov - VK SG Brno B 3:1 (12,-21,21,15)

V sobotu jsme hrály proti Juliánovu. V prvním setu jsme hrály váhavě, nešel moc příjem a mohly jsme zabrat více na servise. Druhý set jsme vyhrály a nahecovaly jsme se, ale bohužel jsme prohrály 3:1. S výsledkem jsme nebyly spokojení, protože jsme měly na to vyhrát, bohužel jsme dost nezabraly. Mohly jsme dávat lepší servis a více skládat balony, což nám moc nešlo.

V druhém zápase to bylo o mnoho lepší. Více jsme komunikovaly a bojovaly. Ovšem to zase nestačilo. Měly jsme špatný příjem a servis taky za moc nestál, no a složených balónů taky moc nebylo, každopádně jsme bojovaly a vypadalo to mnohem líp. Prohrály jsme 3:1. V druhém setu jsme je s přehledem porazily a do třetího jsme vstoupily aktivně, bohužel jsme nezvládly koncovku a atmosféra spadla dolů. Ve třetím setu to stálo za nic a tak jsme s porážkou šly domů.