Na Prostějov naše nadšení nestačilo

DR126538

Duel 12. kola extraligy svedl dohromady na brněnské palubovce naše volejbalistky a úřadující mistryně z Prostějova. Oba celky byly v zápřahu dva dny v řadě, jelikož ve středu hrály své zápasy v evropských pohárech. Suverénní lídr extraligové tabulky sice od prvních míčů nehýřil stoprocentní kvalitou, ale hrál to, co potřeboval.

VK KP Brno - Agel Prostějov 0:3 (-16,-21,-18)

(Brno): Nálezková, Staňková, Vyklická, Šnellyová, Marešová, Vyklická, libero: Zoulová. Střídaly: Menšíková, Onderková, Součková, Toufarová

(Prostějov): Vincourová, Veliliy, Hrončeková, Soares, Gomes, Zarková, libero: Miletič, střídaly: Assis, Hipe

Hanačky si v úvodní sadě držely bodový odstup a kdykoliv jsme se přiblížili na dostřel, kvalitním útokem složily dva tři míče v řadě a vítězství 25:16 si v klidu pohlídaly. Naše děvčata se navíc prala s pevným prostějovským blokem.

Druhý set měl zajímavější zápletku. Prostějov sice opět rychle získal náskok až osmi bodů a do druhého technického time outu šel v luxusním vedení 16:8, jenže my jsme boj nezvadli. Zlepšeným servisem jsme znepříjemnili Hanačkám přihrávku a prostějovské laciné chyby vrátily domácí celek do hry. Navíc se nám v polovině setu podařily tři útoky středem sítě v podání Anny Širůčkové. Nebýt velkého náskoku Prostějova z úvodu setu, naše hráčky by z koncovky vykřesaly drama. Jenže Prostějov znovu zabral v pravý moment a za stavu 21:24 po nejhezčí rozehře setu proměnila mečbol s přehledem zkušená kapitánka hostí Solange Soaresová, která si připsala několik klíčových bodů ve všech setech.

Ve třetím setu jsme potvrdili bojovnou náladu a nehodlali jsme odevzdat žádný míč. Výsledkem byla bitva o každou rozehru a naše děvčata se Prostějova bodově držela. Jenže Hanačky poctivě ztrátovaly a čekaly na svoji šanci. Ta přišla v podobě našich zbytečných chyb. Navíc větší útočná kvalita byla na straně hostí a nám až příliš často vázla přihrávka. Po závěrečném dějství slavil Prostějov výhru 25:18 a celkově 3:0.

Nám patří po sedmé porážce sezony s osmnácti body stále klíčová pátá pozice v tabulce, jenže šestá Slavia Praha a sedmá Olomouc mají na náš tým dva zápasy k dobru.

A jaké byly ohlasy?

Marie Toufarová (kapitánka VK KP Brno)

„Neměly jsme co ztratit, ale nedokázaly jsme si dobře přihrát a měly jsme problém s prostějovským blokem. Na obou týmech byla znát únava ze středečních pohárových zápasů. Prostějov není tak suverénní jako loni, ale pokazily jsme si i možnost zvítězit aspoň v jednom setu.“

Stanislav Václavík (trenér VK KP Brno)

„Myslím, že jsme odehráli dost dobré utkání. Začali jsme hrát s druhou nahrávačkou, která to zvládla a myslím, že to bylo pěkné utkání, které se divákům mohlo líbit. Soupeř vyhrál díky svým větším zkušenostem.“

Pavla Vincourová (nahrávačka VK Agel Prostějov)

„Trápí nás zranění a dlouhodobě náročný program. Pereme se s tím. Nesmíme žádný zápas podcenit. Naštěstí jsme vyhrály 3:0, takže s výsledkem jsme snad všichni spokojení.“

Miroslav Čada (VK Agel Prostějov)

„Z naší strany šlo o průměrné utkání, kde jsme se málo prosazovali v útoku a soupeřky hrály velice nadšeně v obraně. Šlo o vyrovnaný zápas, který se nám podařilo vyhrát.“