7x Mistr ČR a ČSFR, 7x vítěz ČP

Oficiální stanovisko klubu k utkání 5. kola EX-Z

kp brno logo new 2016

 

Volejbalový klub Královo Pole považuje za potřebné upřesnit okolnosti utkání 5. kola EX-Z mezi naším týmem a VK UP Olomouc, prezentované na webu ČVS. Vedení klubu se domnívá, že postupem prvního rozhodčího a delegáta utkání došlo k dotčení práva naší kapitánky vyjádřit se ke sporné situaci, formou záznamu do zápisu utkání, která mohla ovlivnit průběh třetího setu uvedeného utkání. Proto dnes byla ze strany VK KP Brno podána na Český volejbalový svaz oficiální námitka.

 

 

Na základě upozornění našeho statistika, že zápas byl ukončen ve třetím setu za stavu 24:25 ve prospěch Olomouce, vznesla naše kapitánka Hana Judlová protest ohledně tohoto rozhodnutí. Jelikož bylo prvním rozhodčím Matějem Dmejchalem znovu potvrzeno ukončení hry, tak požádala o záznam do zápisu o utkání k zapsání nesouhlasu s tímto rozhodnutím. První rozhodčí a následně i delegát utkání ČVS Jiří Dvořák ale její žádost odmítli. Naše kapitánka proto vzápětí odmítla podepsat zápis o utkání, kterým by byla stvrzena správnost údajů týkající se průběhu utkání.

V celé záležitosti se v současné době čeká na vyjádření Sportovně-technické komise Českého volejbalového svazu. Této komisi také dal náš klub podnět, aby se zabývala průběhem třetího setu. A i když se cítíme poškozeni důsledky chyb, které se v tomto setu odehrály, jde nám spíše o spravedlivé posouzení situace než o zvrácení výsledku, jehož bylo dosaženo na hřišti.

 


facebook instagram YouTube fanshop luzanky sms


Nejbližší domácí utkání A-týmu

28 úno
EX-Z: VK Prostějov
Datum 28.02.2024 18:00
7 bře
EX-Z: Dukla Liberec
07.03.2024 17:00