7x Mistr ČR a ČSFR, 7x vítěz ČP

Potrápíme favorita z Baku?

Ondra Marek
První z brněnských vrcholů volejbalového roku je tady. Naše děvčata se ve čtvrtfinále Vyzývacího poháru utkají s jedním s nejlepších evropských týmů a s největším favoritem soutěže Lokomotivem Baku. Úvodní duel s týmem plným reprezentantek startuje v naší hale ve Vodově ulici pět minut po šesté hodině.
 
 
 
 
Ázerbájdžánský tým Lokomotivu přijel do Brna už v pondělí. Chce se aklimatizovat v hale a svoji roli největšího adepta na titul myslí vážně.
 
Naše hráčky do čtvrtfinále prošly po vyřazení s Mariborem v CEV Cupu. Ve Vyzývacím poháru porazily portugalský tým Pico Azores a ukrajinský Chimik Južny. Teď je čeká nejtěžší zkouška. Baku je prošpikované elitními volejbalistkami a ve městě působí hned čtyři skvělé kluby. Rabita Baku patří už třetí sezonu k velkým favoritům prestižní Ligy mistryň. Brněnští fanoušci si vzpomenou na loňské čtvrtfinálové bitvy s hvězdným Igtisadchi Baku, které nám ve Vyzývacím poháru vystavilo stopku.
 
A s čím ve středu nastoupí trenéři a aktérky utkání na palubovku?
 
Dragutin Baltič (trenér Lokomotiv Baku) „Cíl našeho klubu je vyhrát celý pohár, proto jsme přijeli do Brna o dva dny dříve a chceme se na zápas důkladně připravit. Znám dvě hráčky z reprezentace a znám trenéra, ale přesnější informace o brněnské hře nemáme. Náš tým je kompletní a čekáme zajímavý zápas.“
 
Jelena Parkhomenková (blokařka Lokomotiv Baku) „Soupeře příliš neznáme, ale myslíme jen na jediné, na vítězství v celém Challenge Cupu. Z českých hráček znám Kristýnu Pastulovou, která hrála v Igtisadchi. Znám taky Katku Buckovou, se kterou jsem hrála v Padově. Uvědomujeme si kvality českého volejbalu, ale doufáme, že vyhrajeme hned první zápas v Brně.“
 
Ondřej Marek (trenér VK KP Brno) „Máme o soupeřkách informací docela dost, máme videa a statistiky. Hráčky soupeře jsou o poznání vyšší a jsou to reprezentantky. Víme, že Lokomotiv je velký favorit. Dobrý pocit přijde, pokud uhrajeme vyrovnaný a důstojný zápas. Chceme vyhrát vždycky a do tohoto duelu jdeme se stejným cílem, ale uvědomujeme si kvality soupeře.“
 
Sandra Onderková (blokařka VK KP Brno) „Naši vítěznou vlnu přerušil extraligový zápas v Prostějově, ale jsme herně i psychicky v pohodě. Challenge Cup je pro nás soutěž navíc, soustředíme se na extraligu. Jdeme do utkání bez zábran pro nové zkušenosti. Zápas si chceme užít, stejně jako loni proti Igtisadchi.“

facebook instagram YouTube fanshop luzanky sms


Nejbližší domácí utkání A-týmu

MOD_DPCALENDAR_UPCOMING_NO_EVENT_TEXT