7x Mistr ČR a ČSFR, 7x vítěz ČP

Brněnské volejbalistky poprvé poraženy

 První porážku v extraligové sezóně si na své konto připsaly brněnské volejbalistky. Stalo se tak už ve třetím kole a jejich přemožitelkami byly na svém hřišti hráčky UP Olomouc. Brněnské družstvo ve vyrovnaných koncovkách setů dokázalo uspět pouze jedinkrát, což však na celkové vítězství nestačilo. Olomouc zvítězila 3:1 a narozdíl od Brna zůstavá v soutěži neporažena.
 
3.kolo ženské volejbalové extraligy
 
UP Olomouc - KP Brno 3:1 (25, -23, 29, 23)
Rozhodčí: Krtička, L. Grabovský. Čas: 111 min. Diváci: 300
Sestava Brna: Kubínová, Goliášová, Onderková, Mikysková, Fiedlerová, Hanusová, libero Tomanová - Formánková, Bradáčová, Hudcová
 
Brněnské volejbalistky ke svému třetímu utkání v nové extraligové sezóně zamířily tentokrát na palubovku Olomouce. Družstvo Olomouce, které je složeno převážně z mladších hráček, z nichž hned několik patří k odchovankyním brněnského volejbalu (Melichárková, Dedíková, Maléřová, několik sezón v brněnském dresu strávila i smečařka Chalcarzová), si před sezónou dalo za cíl pohybovat se v lepším středu tabulky. Úvod soutěže však Hanačkám vyšel skvěle, hladce porazily Liberec i Střešovice na jejich palubovce. Z tohoto pohledu se očekával zajímavý zápas dvou dosud neporažených týmů extraligy.
Od úvodu utkání bylo patrné, že obě družstva budou velmi vyrovnaná a rozhodovat bude každá maličkost. Průběh všech setů byl velmi podobný. Ve střední fázi mělo Brno mírný náskok, domácím se ho vždy podařilo stáhnout a rozhodovalo se v koncovkách. V prvním setu domácí hráčky proměnily až svůj čtvrtý setbol, naopak koncovka druhého setu lépe vyzněla pro Brno. Klíčovým okamžikem pro výsledek zápasu se ukázal třetí set. Brno vedlo 24:19, při podání domácí Chalcarzové však nedokázalo ani jednou úspěšně zakončit svůj útok a rázem bylo vyrovnáno. Nejtěsnějším rozdílem při skóre 31:29 získaly tento set pro sebe Hanačky a tím sebevědomí svých brněnských soupeřek citelně nalomily. Avšak i závěrečný set byl velmi vyrovnaný a skončil rozdílem dvou bodů. Brňankám se nedařilo především v klíčových okamžicích jednotlivých setů, kdy se nedokázaly prosadit v útoku a ani obrana tentokrát nebyla jejich nejsilnější zbraní. V olomouckém dresu výborně zahrály Dedíková a Chalcarzová, které na sebe dokázaly vzít odpovědnost v rozhodujících chvílích. Brňanky odjíždějí z Hané s prázdnou, porážku však mohou napravit ve svém dalším domácím zápase, který sehrají 27. října s Ostravou.
 
Ohlasy po utkání:
Miroslav Čada, trenér KP Brno: "Domácí byli tentokrát lepší a zaslouženě zvítězili. Obě družstva měla problém s přihrávkou, domácí hráčky se však s tímto dokázaly lépe vyrovnat a z těžkých pozic se narozdíl od nás prosazovaly, především Dedíková s Chalcarzovou. Nám selhal útok a ani v jiných činnostech jsme se soupeřkám tentokrát nevyrovnali. Na výsledku se výrazně projevil náš výpadek v třetím setu, kdy jsme nedokázali dotáhnout vedení 24:19. O vítězství jsme se připravili v koncovkách jednotlivých setů. Do utkání s Ostravou musíme dále pracovat na naší útočné hře a tento neúspěch se pokusíme před domácím publikem napravit." 
 
 
foto: Richard Wiesner 

facebook instagram YouTube fanshop luzanky sms


Nejbližší domácí utkání A-týmu

22 zář
GPB: VC Wiesbaden (GER)
Datum 22.09.2023 18:00
23 zář
GPB: Szent Benedek RA (HUN)
Datum 23.09.2023 18:00
24 zář
GPB: VKP Bratislava (SVK)
Datum 24.09.2023 12:30
29 zář
PU: Grupa Azoty ANS Tarnow (POL)
Datum 29.09.2023 17:15