Výsledky Grand Prix 2015

tn IMG 2234Mezinárodní turnaj, který začal v pátek v brněnské Městské sportovní hale na Vodove, již v úvodních dvou dnech naplnil očekávání v podobě velmi kvalitních výkonů. Přestože je patrná výrazná převaha polské Bielsko-Biale, v utkání s rakušankami z Vídeňského Schwechatu nedostal favorit nic zadarmo. Utkání domácího A-týmu s Vasasem Budapešť nabídlo vše co může laik i odborník od kvalitních týmů očekávat a o konečném výsledku rozhodly pouze drobnosti. Určitě si tento charakter turnaj ponechá i do nedělných utkáních, po níž budeme znát celkového vítěze.

VK Královo Pole - BKS Aluprof Bielsko-Biala    0:3 (-18,-21,-14)

Na obou týmech bylo vidět, že se jedná jedno z prvních utkání sezóny a chvíli trvalo než se výkony stabilizovaly. Náš tým ve druhém setu o úspěch připravila neúspěšná koncovka. Ve třetím setu se polkám výborným servisem podařilo otočit skóre z 8:11 na 19:11 a o vítězi bylo rozhodnuto.

Vasas Obuda Budapešť - SVS Schwechat Wien    3:0 (11,22,18)

Maďarky v celém utkání jasně dominovaly a nenechaly soupeřkám žádnou naději na zvrat.

VK Královo Pole - Vasas Obuda Budapešť    2:3 (22,-20,23,-20,-12)

Bohužel úzký kádr pouze 8 hráček se projevil v úbytku sil našeho družstva ve fázích 4. a 5. setu kdy jsme je nejvíce potřebovali. Přesto se děvčata nevzdala a po špatně rozehraném tie-breaku svou bojovností dokázala dovést set do dramatické koncovky.

BKS Aluprof Bielsko-Biala - SVS Schwechat Wien    3:1 (11,-23,18,13)

Nadšeně bojujícím rakušankám se povedlo favorita zaskočit ve druhém setu, který v koncovce získaly pro sebe. Ale i v dalších setech diváci mohly být svědky výborných zákroků v poli a kvalitního výkonu ex-krpolačky Romany Staňkové ve vídeňském dresu.

Vasas Obuda Budapešť  - BKS Aluprof Bielsko-Biala   2:3 (23,-9,-11,23,-11)

Jednalo se o pravé finále a maďarské hráčky bezezbytku využily každý set, kdy italský trenér poslkého družstva nasadil střídající hráčky a zaslouženě dovedly utkání do tie-breaku, kde až do konce byl výsledek na vážkách.

VK Královo Pole - SVS Schwechat Wien    1:3 (13,-20,-14,-18)

Po jednoznačném prvním setu, došlo k vystřídání ústřední domácí hráčky Měrkové a zbylý omlazený kolektiv nedokázal navázat na převahu z úvodního setu, přenechal iniciativu nadšeně hrajícím soupeřkám, které cenným vítězstvím získaly konečné 3. místo.