7x Mistr ČR a ČSFR, 7x vítěz ČP

A-tým skončil v Grand Prix Brno na výborném druhém místě!

KP Brno

Na historicky nejlepší umístění si sáhly brněnské volejbalistky v mezinárodním turnaji Grand Prix Brno, když v silné konkurenci obsadily druhou pozici. „Musím za tento víkend všechny moc pochválit,“ usmívala se po turnaji královopolská kapitánka Michaela Doležalová. „Máme za sebou těžký týden, ve kterém jsme si v trénincích sáhly až na dno sil. Ale zřejmě platí – těžce na cvičišti, lehce na bojišti,“ dodala.

 

 

 

Královo Pole bylo v pátém ročníku Grand Prix krátké pouze na německý tým Rote Raben Vilsbiburg, který v turnaji nepřipustil jediné zaváhání, když během tří utkání ztratil pouhý jeden set, a suverénně si tak dokráčel pro vítězství. Brněnské hráčky s tímto německým vícemistrem sezóny 2013/14 sice prohrály, koncovky druhého a třetího setu jim ale utekly tím nejtěsnějším rozdílem. „Hned v prvním utkání proti Vilbisburgu jsme ukázaly, že když se vyvarujeme nevynucených chyb, přitvrdíme servis a dodržíme taktiku, dokážeme být konkurenceschopné,“ pochvalovala si po turnaji Doležalová.

To potvrdil hned druhý zápas Králova Pole proti loňskému vícemistrovi Maďarska Vasas Obuda Budapešť. Ten se sice ujal vedení v zápase 0:2 na sety, domácí volejbalistky se ale zkoncentrovaly a zápas otočily. „Za stavu 0:2 jsme rozhodně nic nevzdaly. Naopak jsme ukázaly svou sílu a za velmi nepříznivého stavu jsme utkání obrátily a dokázaly dovést až k vítězství,“ usmívala se po utkání brněnská nahrávačka Šárka Šloufová.

V posledním zápase už Královo Pole nenechalo o vítězi nikoho na pochybách, když smetlo 3:1 na sety tým Slávia UK Bratislava, panujícího lídra slovenské extraligy. „Odehrály jsme zatím naše nejlepší utkání,“ uvedla po zápase americká posila Králova Pole, blokařka Awele Nwaeze. „Za náš úspěch vděčíme výborné hře na blocích a tvrdému servisu. Do zápasu proti Bratislavě navíc naskočilo hodně mladých hráček a musím říct, že všechny plnily velmi dobře svou roli a hrály s velkým důrazem a nasazením,“ pochvalovala si Nwaeze. To potvrdila i kapitánka Doležalová: „Vzhledem k prvním dvěma utkáním jsme si s Bratislavou mohli dovolit zkoušet točit sestavu a zadávat hráčkám konkrétní cíle a úkoly.“

Do startu nejvyšší volejbalové soutěže žen zbývají tři týdny, ve kterých Královo Pole odehraje ještě přípravná utkání v Polsku a na Slovensku. „Pořád ještě musíme pracovat na individuálních činnostech, jako je servis, příjem a technika útoku. Bohužel nás stále ještě doprovází i výpadky koncentrace, které nás mnohdy stojí set. To vše musíme do začátku extraligy vylepšit,“ zdůraznila brněnská kapitánka.

 

Výsledky zápasů Grand Prix Brno 2016 a konečné pořadí:

 

Tabulka

 

Barbora Mertová

 

 


facebook instagram YouTube fanshop luzanky sms


Nejbližší domácí utkání A-týmu

MOD_DPCALENDAR_UPCOMING_NO_EVENT_TEXT