7x Mistr ČR a ČSFR, 7x vítěz ČP

Doležalová: Hrát proti Prostějovu doma je svátek volejbalu

DR165770

Hned dvojitá porce zápasů v extralize čeká tento týden volejbalistky Králova Pole. A všichni brněnští příznivci volejbalu se mají opravdu na co těšit, protože KP Brno odehraje obě utkání na domácí palubovce! Na souboj navíc vyzve ve čtvrtek mistrovský Prostějov a o dva dny později pražský Olymp. „Je před námi velmi náročný dvojzápas, letos zatím naše nejtěžší zkouška,"  uvědomuje si Marek Rojko. „Ale právě taková utkání nám dávají šanci ukázat vše, co k dobrým ligovým zápasům patří," dodává.
 

Jeho tým se v letošní extralize doposud představil šestkrát a bilance zní: čtyři výhry a dvě prohry. V tabulce zatím drží s 11 body čtvrtou příčku. Prostějov je aktuálně sice druhý, vedoucí Ostrava ale odehrála o tři utkání víc než on. „Ve čtvrtek se střetneme s nejlepším mužstvem extraligy s mezinárodními zkušenostmi. Prostějov má sice za sebou neúspěšný boj o skupinovou fázi Ligy mistrů, na druhé straně ale potvrdil, že jeho kvality převyšují domácí ligu," uvědomuje si Marek Rojko. „Co je podstatnější, je poctivá příprava každé naší hráčky, zlepšení vybraných témat a hlavně týmová spolupráce. Vždy je důležité, jak zápas odehrajeme v našich důležitých činnostech – pak se teprve dá hovořit o možnosti plnit nějaké úkoly na soupeře. Byl bych rád, aby hráčky neměly v utkání s Prostějovem přílišný respekt a ukázaly svou odvahu," zdůrazňuje Rojko.

„Hrát proti Prostějovu doma je svátek volejbalu i příležitost pro diváky vidět nejkvalitnější tým v lize," těší se brněnská kapitánka Michaela Doležalová. „My si hlavně budeme chtít zápas užít a být Prostějovu co nejvíce vyrovnaným soupeřem," dodává.

KP Brno bude chtít své kvality potvrdit hlavně v sobotním duelu s Olympem: „Druhý zápas v tomto týdnu je pro nás velmi důležitý, naším cílem je výhra a potvrzení pozice v první čtyřce extraligy," avizuje Rojko. „Očekávám vyrovnaný a náročný zápas, ve kterém musíme zachovat rozvahu a klid v mezihrách a projevit důraz na podání a v dohrávání."

Jeho slova potvrzuje i Doležalová: „Zápas s Prostějovem pro nás aktuálně klíčový není, ten přijde až v sobotu, kdy potřebujeme v domácím prostředí porazit omlazený Olymp, který již tradičně překvapuje kvalitními výkony pod taktovkou zkušeného Standy Mitáče.

Barbora Mertová

Foto: Ondra Driml

 


facebook instagram YouTube fanshop luzanky sms


Nejbližší domácí utkání A-týmu

MOD_DPCALENDAR_UPCOMING_NO_EVENT_TEXT