7x Mistr ČR a ČSFR, 7x vítěz ČP

Velké trápení Brna se smutným koncem

DR163476

„Očekávám vyrovnaný a náročný zápas, ve kterém musíme zachovat rozvahu a zároven projevit patřičný důraz." Tak zněla slova Marka Rojka před utkáním s Olympem Praha, ve kterém chtěl jediné: připsat výhru za tři body a stvrdit tak pozici Králova Pole v první čtyřce extraligy. To se Brnu bohužel v sobotním utkání nepovedlo a z hřiště naopak po prohře 0:3 na sety odešlo bez jediného bodu.

„Bohužel nám teď nehrají klíčové hráčky a už to začíná bolet. Nemyslím si ale, že první dva sety byly obrazem práce, kterou tu v Brně odvádíme. Touto prohrou jsme se zamotali do boje o elitní čtyřku, ale taková je realita a já mám rád výzvy. Tohle je pro nás rozhodně velmi důležité období v sezóně, takový zlom a v případě, že se od tohoto zápasu nějakým způsobem neposuneme dál, bude muset přijít změna," řekl po utkání Marek Rojko.

Úvod zápasu domácím vůbec nevyšel, Královu Poli se nedařilo na servisu ani v útoku, a tak po celý set marně dotahovaly náskok Olympu Praha ze začátku sady. Tým Stanislava Mitáče hrál naopak přesně a koncentrovaně a při dlouhé šňůře Pavlíny Šimáňové na servisu odskočil až na 13:23. Brněnské hráčky ještě stav zkorigovaly, ale z vítězství v setu 18:25 se radovaly hostující Pražanky.

Olymp v tlaku pokračoval i v druhé sadě (5:8) a domácí volejbalistky nadále marně hledaly na jeho hru odpověď. Na pražském servisu to byla opět přesná Pavlína Šimánová, která zařídila svému týmu vysoký náskok 13.21, a tak druhé dějství vyznělo znovu jednoznačně pro hostující 14:25.

Brno chytlo svůj herní rytmus až  v sadě číslo tři. V prvním technickém time outu bylo skóre ještě vyrovnané, pak ale Královopolanky odskočily na rozdíl tří bodů (14:11). Olymp však koncentraci udržel a trpělivou hrou srovnal na 18:18. Domácí v závěru setu ještě podržela na servisu Amanda Brown a zařídila svému týmu vedení 23:19, pak ale pražské volejbalistky srovnaly na 24:24 a v následujících dvou výměnách se nemýlily. Z vítězství 24:26 ve třetím dějství se tak znovu radoval Olymp.

 

KP Brno –  Olymp Praha 0:3 (18:25, 14:25,24:26)

 

Barbora Mertová

 

 


facebook instagram YouTube fanshop luzanky sms


Nejbližší domácí utkání A-týmu

MOD_DPCALENDAR_UPCOMING_NO_EVENT_TEXT