7x Mistr ČR a ČSFR, 7x vítěz ČP

A-tým si zahraje semifinále Českého poháru!

Sternberk

Královo Pole splnilo svůj cíl a postoupilo do semifinále Českého poháru. K postupu mu přitom dnes stačil zisk pouhého jednoho setu, a tak bylo ve Šternberku jasno hned po úvodní sadě, kterou Brno vyhrálo poměrem 25:19. Volejbalistky Králova Pole ale svůj druhý pohárový duel se Šternberkem až do vítězného konce nedotáhly, a tak se po pětisetové bitvě radovaly z výhry domácí Sokolky. Na Brno čeká v příštím kole Českého poháru soupeř nejtěžší: mistrovský Prostějov.

„Dnešní první dva sety jsme odehráli podle mých představ a toho, co jsme si nastavili po sobotě. Od třetího setu jsme při jediné změně bohužel od úvodu hráli opět slabě na přihrávce. Nejsem spokojený s prohrou, ale Šternberk si díky množství našich chyb dnes vítězství zasloužil," uvedl po utkání Marek Rojko.

„Musím dnes ale pochválit Vendulu Měrkovou, která podala výborný výkon, a tak jsem se po třetím setu rozhodl šetřit její síly na sobotu. Velmi dobře dnes hrála i Lucie Polášková. Slabší jsou bohužel zatím naše mladé smečařky, a proto jsem rád, že by se po zranění měla vrátit Erika Salanciová. Prostor dnes dostala dva sety pod tlakem Gabriela Kopáčová, ale s ní jsme ještě na dlouhé cestě," okomentoval Rojko výkony svých svěřenkyň.

Královo Pole po zisku první sady 25:19 naskočilo ve stejném herním rytmu i do druhého setu a rychle v něm odskočilo Šternberku o pět bodů (7:2). Za stavu 23:13 se Šternberk zkoncetroval a výrazně stáhl desetibodové manko (24:21). Druhý set nakonec Královo Pole vyhrálo poměrem 25:21.

Třetí a čtvrtá sada se odehrávala v režii domácích Sokolek, které se pokaždé ujaly vedení v setu a svůj náskok podržely vždy až do konce dějství. Zápas tak zamířil do tie breaku, ve kterém se soupeřky až do konce tahaly o každý míč (13:13). Za lepší konec v závěru zkrácené hry zatáhl domácí Šternberk a tie break vyhrál 14:16.

„Jsem ráda, že se nám podařilo zajistit si postup do dalšího kola Českého poháru hned v prvním setu, budeme hrát navíc s Prostějovem, takže to bude určitě zajímavé," usmívala se po utkání kapitánka Míša Doležalová. „Oba dva dnešní vyhrané sety jsme hrály koncentrovaně a plnily pokyny, které jsme si vytyčily. Pak nás ale Šternberk zatlačil servisem a ubránil. Tie break byl vyrovnaný až do konce, kdy domácí proměnily dva bodové míče a rozhodly o svém vítězství," zhodnotila dnešní utkání.

 

KP Brno –  Šternberk 2:3 (25:19, 25:21, 20:25, 18:25, 14:16)

 

Barbora Mertová

Foto: Petr Pavlica

 

 


facebook instagram YouTube fanshop luzanky sms


Nejbližší domácí utkání A-týmu

MOD_DPCALENDAR_UPCOMING_NO_EVENT_TEXT