7x Mistr ČR a ČSFR, 7x vítěz ČP

Královo Pole poslalo všem fanouškům dárek v podobě tří bodů

KP Brno SternberkKrálovo Pole si lepší zakončení roku 2016 přát nemohlo. Před zraky domácího publika porazilo Šternberk 3:0 na sety a připsalo si na svoje konto tři body. V extraligové tabulce tak patří Brnu páté místo a na čtvrtý Olymp momentálně ztrácí pouhé dva body. „Podstatné je, že se nám potvrdilo, že se vyvíjíme směrem vpřed, a že jsme potvrdili výkon s Vídní. Hráčky dnes byly výborně připravené a správně nastavené," usmíval se po zápase Marek Rojko. „Dnešní tři body jsme uhráli pro Radima Vlčka, který se po operaci zad zotavuje v nemocnici," dodal.

 

Hostující Sokolky držely v úvodní sadě krok s Brnem pouze do prvního technického time outu (8:7). Pak se hráčkám Králova Pole podařilo odskočit o čtyři body a svěřenkyně Martina Hrocha už náskok vyrovnat nedokázaly. První set tak vyzněl za 25 minut pro domácí poměrem 25:18.

Koncentrovaná hra Brna pokračovala i v sadě číslo dvě, ve které se volejbalistky Králova Pole rychle dostaly do vedení 10:5 a rozdíl ve skóre postupně ještě navyšovaly (16:8). Hostující hledaly na přesnou hru Brna marně odpověď, domácí naopak ve hře těžily z dobrého servisu. Druhé dějství tak skončilo jednoznačně 25:13 pro Královo Pole.

Šternberk dokázal tlak Brna zastavit na začátku třetího setu, kdy se mu podařilo získat tříbodový náskok (7:11). Brno ale zareagovalo a nakonec i srovnalo smečí Venduly Měrkové na 12:12. Za stavu 18:16 se ale dobrá série na podání povedla hostující Janě Napolitano Šenkové a Královo Pole muselo znovu dotahovat (18:20). Koncovku setu si však domácí pohlídaly, stav otočily a blokem Amandy Brown i zakončily set na 25:22.

„Do zápasu jsme nastoupily s tím, že chceme vyhrát za tři body, začátek jsme si sice trochu nechaly utéct, asi nervozitou, ale hlavní je, že jsme zápas dotáhly do vítězného konce," radovala se kapitánka Králova Pole Vendula Měrková.

 

KP Brno- TJ Sokol Šternberk 3:0 (25:18, 25:13, 25:22)

 

Barbora Mertová

Foto: Erik Nezhoda

 

 

 

 

 


facebook instagram YouTube fanshop luzanky sms


Nejbližší domácí utkání A-týmu

MOD_DPCALENDAR_UPCOMING_NO_EVENT_TEXT