7x Mistr ČR a ČSFR, 7x vítěz ČP

A-tým veze z Frýdku-Místku důležité tři body

DR160334Po středečním postupu Králova Pole v Challenge Cupu avizoval Marek Rojko, že je potřeba upřít veškerou pozornost a koncentraci k nadcházejícím zápasům v extralize: „Obě utkání, které nás teď čekají, chceme vyhrát a pokračovat ve svém nastaveném tempu," řekl Rojko. A ve Frýdku-Místku se to jeho týmu podařilo přesně tak, jak si přál: volejbalistky Králova Pole totiž v zápase neztratily ani jeden set a do Brna se vrací se třemi důležitými body.

„V první řadě jsem rád, že jsme potvrdili potřebné tři body a výkonnostní rozdíl," usmíval se brněnský trenér po utkání. „Čekali jsme náročný zápas a poctivou koncentrací až na pár minut v druhém setu býl náš výkon velmi konstatní, což je důležité," pochvaloval si. „V tomto trendu potřebujeme pokračovat i dál a potvrdit ho doma s Přerovem ziskem dalších tří bodů. Důležitá je pro mě týmová chemie a kllima, kterými se družstvo prezentuje. Každá hráčka má svou důležitou roli a přesně takhle se tým musí posouvat," zdůraznil Rojko.

Královo Pole vlétlo do zápasu nebojácně a rychle odskočilo domácím na 8:3. Ústřední útočnou postavou prvního setu byla hlavně Erika Salanciová, která svému týmú pomohla dokráčet k vítězství v úvodní sadě 25:16.

Druhý set se odehrál především v režii dvou amerických blokařek Brna, nováčka Jenny Potts a Amandy Brown, které se hned na začátku dějství postaraly o vedení 8:1. Frýdek-Místek se ještě v závěru sady dotáhl na Královo Pole na rozdíl dvou bodů (19:17), hostující Brno ale koncovku setu zvládlo mnohem lépe než soupeř a sadu vyhrálo poměrem 25:18.

V nastaveném tempu pokračovaly Královopolanky i v sadě číslo tři a náskok (8:5) z úvodu setu postupně navyšovaly (16:8) až na konečných 25:12.

„Moc tým chválím, že jsme potrvrdily bezpečně roli favorita," vzkazovala po utkání kapitánka Míša Doležalová. „Zápas jsme měly od začátku setů pod kontrolou, díky precizní obraně a agresivnímu protiútoku. Soupeř nás zlobil servisem, ale byly jsme schopné hned odpovědět side outem a zbytečně si nekomplikovat hru."

 

KP Brno - Frýdek-Místek 3:0 (25:16, 25:18, 25:12)

 

Barbora Mertová

Foto: Ondra Driml

 

 

 

 


facebook instagram YouTube fanshop luzanky sms


Nejbližší domácí utkání A-týmu

MOD_DPCALENDAR_UPCOMING_NO_EVENT_TEXT