6x Mistr ČR a ČSFR, 5x vítěz ČP

Druhá výhra A-týmu tento týden, tentokrát bez ztráty setu

vkp 23022017 44KP Brno zvítězilo i ve svém druhém nadstavbovém utkání, ke kterému zamířilo v sobotu do Šternberka. Ten na své palubovce nedokázal uhrát ani jeden set. Moc chválím všechny holky, že dnes k zápasu přistoupily od začátku zodpovědně," vzkázala svým spoluhráčkám hned po vítězství kapitánka Míša Doležalová. Spokojený byl i Marek Rojko: „Jsem rád za výhru venku, dnes jsme zvládli i těžší části utkání pod tlakem riskovaného servisu soupeře," řekl.

„Pracujeme v nastaveném režimu pořád dál - jedeme z plné zátěže bez přípravy na soupeře. A ukazuje se, že to mnohým hráčkám sedí. Možná se cítí unavené, ale zároveň hrají koncentrovaně a lépe. Dnes podaly výborný výkon Lucie Polášková, Gabriela Kopáčová a Míša Doležalová," pochválil své svěřenkyně Rojko.

Není jednoduché diktovat tempo utkání s únavou v nohách, ale díky kvalitnímu servisu a solidní obraně jsme byly prakticky ve všech setech od začátku před Šternberkem," zhodnotila vývoj zápasu Míša Doležalová. Dnes hrála takticky skvěle Bára Koseková, takže jsme díky útoku ustály i dvě napjaté koncovky setu," dodala.

Královo Pole do utkání vlétlo odvážně a přesně a odměnou mu za to bylo šestibodové vedení 14:8, které Šternberk po celou sadu marně dotahoval. V útoku se dařilo hlavně Gábině Kopáčové a Lucii Poláškové a i jejich zásluhou Brno vyhrálo první set poměrem 25:17.

Druhá sada byla o dost vyrovnanější, Královo Pole trošku polevilo na servisu, a tak se soupeřky přetahovaly o body prakticky až do konce setu. Koncovku však zvládly lépe hostující Brňanky a druhé dějství uhrály 27:25.

Stav 0:3 ze začátku třetího dějství se podařilo Královu Poli otočit na 5:3 při podání Jenny Potts. Dobrá šňůra na servisu se pak povedla i Barboře Kosekové, která navýšila vedení svého týmu na 17:9. Šternberk se pak ještě zkoncentroval za stavu 21:12, ve kterém svým přesným podáním potrápila Brno domácí Kratochvílová. Její sérii ukončil až útok Lucie Poláškové, která vzápětí přidala dvě esa a pomohla tak dovést set až k vítězství 25:22.

„Všem přeji krásnou neděli, je třeba na chvíli vypnout," zdůraznila po utkání Míša Doležalová. Od pondělí nás čeká obdobný týden jako tento a před domácím publikem nás nezajímá nic jiného než vítězství!" 

 

KP Brno - Šternberk  3:0 (25:17, 27:25, 25:22)

 

Barbora Mertová

Foto: Ivo Stejskal

 

 

 

 

 .


facebook kalendar YouTube prispevky nabor nabor luzanky


Nejbližší domácí utkání A-týmu

Twitter