6x Mistr ČR a ČSFR, 5x vítěz ČP

Brněnské derby bez překvapení. KP Brno si připisuje další výhru

IMG 3274Fénix Brno ve svém posledním extraligovém zápase dokázal poprvé v letošní sezóně dovést zápas až do vítězného konce, když v tie breaku porazil Přerov. S o to větší chutí naskočil v sobotu večer k brněnskému derby s Královým Polem - překvapení se ale nekonalo: souboj brněnských rivalů skončil 3:0 ve prospěch hráček Králova Pole. Chválím celou základní šestku za dnešní koncentrovaný výkon. Není lehké hrát derby proti Fénixu, jde vždycky o vyhecovaný zápas," zdůraznila po utkání Míša Doležalová.

 

Pavla Meidlová, Klára Mikelová i Megan Viggars ukázaly, že s nimi můžeme počítat," dodala.

A právě se svými juniorskými hráčkami a na pozici nahrávačky s Megan Viggars KP Brno naskočilo k brněnskému derby. V tomto složení si volejbalistky Králova Pole vytvořily v první sadě brzy pětibodový náskok a držely ho po celý set. Za stavu 24:18 se ale na servis dostala Eva Beránková z Fénixu a třemi esy a dvěma nepřímými body stála za postupným srovnáním skóre na 24:24. KP Brno ale koncovku ustálo a set vyhrálo poměrem 26:24.

Ve druhém ani třetím dějství už se žádné drama nekonalo. V obou těchto setech volejbalistky Králova Pole donutily Fénix dotahovat svoje vedení - v obou případech však marně. Utkání tak Královo Pole uhrálo znovu bez ztráty jedihého setu.

Dnes jsme chtěli dát prostor mladým hráčkám, aby přímo v zápase bojovaly o svá místa a samy viděly, že je potřeba všechno odpracovat. Teprve samotný zápas vždycky odhalí to, co funguje a co ne," zdůvodnil složení svého týmu Marek Rojko. Fénix hrál dnes určitě lépe než ve čtvrtek Přerov. My se i nadále plně koncentrujeme na přípravu na čtvrfinále," dodal.

 

KP Brno - Fénix Brno 3:0 (26:24, 25:16, 25:19)
 

Barbora Mertová

 

 

 

 

 

 .


facebook kalendar YouTube prispevky nabor nabor luzanky


Nejbližší domácí utkání A-týmu

Twitter