6x Mistr ČR a ČSFR, 5x vítěz ČP

Brno vybojovalo vítězství v pěti setech

DR173927Až tie break rozhodoval v sobotní podvečer v hale na Vodově ulici zápas mezi Královým Polem a Šternberkem. Za vítězný konec zatáhly v pětisetové bitvě k radosti domácího publika brněnské volejbalistky. „Dnes jsme vítězství vydřeli, ale pro mě je důležité, že hráčky v utkání ukázaly svou morálku, zápas nevzdaly a až do posledního míče bojovaly o výhru,"  zdůraznil po utkání Marek Rojko

 

„Je tu samozřejmě čím dál tím větší tlak na tým, blíží se play off a my jsme v plné přípravě na čtvrtfinále," dodal.

Domácí nastoupily v pozměněné základní sestavě s Gabrielou Kopáčovou, Marikou Tesařovou a Pavlou Meidlovou, první sada se ale brněnskému týmu nevyvedla hned v úvodu - Šternberk si v něm vytvořil tříbodový náskok a ten Královo Pole po celý set dotahovalo marně (22:25).

Druhé dějství bylo až do druhého technického time outu vyrovnanou partií (16:15), koncovku ale zvládly lépe domácí hráčky a set uhrály poměrem 25:21.

Hostující volejbalistky pokračovaly v koncentrované hře ze začátku zápasu i v sadě číslo tři, ve které se ujaly postupně vedení až 10:15. Skóre pak zkorigovala na podání domácí Jenna Potts (13:15) a následně výborným servisem pomohla vyrovnat na 17:17 Megan Viggars. O každý bod se pak soupeřky tahaly až do stavu 23:23 - poté Šternberk chyboval na síti a Královo Pole po přesném servisu Eriky Salanciové proměnil hned první nabídnutý setbol (25:23).

Čtvrtá sada byla od začátku v rukou hostujících Sokolek - ty se v ní ujaly rychle vedení 5:8 a podržely si ho až do konce setu (17:25). Bodově se na straně Šternberku dařilo hlavně Natálii Dudové a Gabriele Orvošové.

Zápas tak zamířil až do zkrácené hry. Tu odstartovalo lépe Brno (5:2), když se opřelo nejprve o přesný servis Venduly Měrkové a pak i Eriky Salanciové (8:3). Šternberk už brněnský náskok dohnat nedokázal, a tak se po výhře 15:10 radovaly z vítězství v celém utkání domácí Královopolanky.

Dnešní vítězství bylo hodně vybojované, ale jsem ráda, že jsme od druhého setu začaly hrát opět kolektivněji," uvedla po utkání jeho kapitánka Vendula Měrková.

 

KP Brno - TJ Sokol Šternberk (22:25, 25:21, 25:23, 17:25, 15:10)

 

Barbora Mertová

Foto: Ondra Driml

 

 

 

 

 

 .


facebook kalendar YouTube prispevky nabor nabor luzanky


Nejbližší domácí utkání A-týmu

Twitter