6x Mistr ČR a ČSFR, 5x vítěz ČP

Fantastická jízda Brna před fantastickým publikem! Jede se dál!

DR172677Série o bronz mezi KP Brno a Ostravou nekončí! Diváci v hale na Vodově si na prvního máje užili utkání se vším všudy – s dramatickými koncovkami setů a vyvrcholením celého zápasu v tie breaku. Šťastnější v hledišti byli nakonec domácí fanoušci –  Královo Pole totiž zvládlo zkrácenou hru na jedničku, a prodloužilo tak sérii o třetí místo. Rozhodující zápas se bude hrát v Ostravě 3. května.

 

„Podstatné dnes je, že po zápase, který jsme hráli v Ostravě v sobotu a po včerejším tréninku a debatě s hráčkami jsme ukázali, že rozdíl mezi námi tak veliký není. Povedlo se nám přesvědčit hráčky, že Ostrava je v systémových věcech trochu lepší, ale individuální zápas může být jiný než celá sezóna. Hráčky tomu uvěřily a já jsem nesmírně rád, že dnes ukázaly svoje srdce," usmíval se dramatickém uktání Marek Rojko. „Udělali jsme nějaké změny v sestavě a družstvo bylo po celé utkání tak nabuzené, že to v závěru v obrovských emocích dokázaly a zvládly. Chci poděkovat celému klubu, protože poprvé v sezóně jsme tu viděli veliké množství lidí, kteří se volejbalem opravdu bavili. Byl to nejlepší příklad toho, jaký volejbal by se mohl v Brně hrát. Vím, že okolo toho všeho bylo strašně moc práce, která není až tak vidět a ve spojení s hráčkami, které se tomu zápasu oddaly, je z toho fakt, že jsme dnes sezónu neskončili a jedeme do Ostravy,“ dodal trenér Králova Pole.

Z vítězství měla velikou radost i kapitánka Míša Doležalová: „Dneska vyhrál lepší tým, a to jsme byli my. I když Ostrava vyhrála dva sety, tak my jsme v těch našich vítězných sadách dokázaly otočit nepříznivý výsledek, když jsme prohrávaly o čtyři až pět bodů. Musím pogratulovat všem 12 hráčkám, protože kdokoli šel na hřiště, nějak pomohl. Myslím, že jsme zredukovaly také počet nevynucených chyb, které nás stály první utkání v Ostravě. Chci poděkovat všem holkám, že mi daly navíc dva dny.“

Úvod zápasu kontrolovaly domácí hráčky (8:5), pak to ale byla Ostrava, která uzmula vysoké vedení 10:17. Na podání KP Brno se v tu chvíli postavila Erika Salanciová a přesnou sérií se jí společně s brněnským týmem podařilo srovnat na 17:17. Koncovku zvládly lépe hostující, první setbol (22:24) ještě neproměnily, ten druhý už si ale ujít nenechaly (23:25).

V druhé sadě měly až do druhého technického time outu navrch ostravské volejbalistky (12:16), pak se ale domácím povedlo vyrovnat skóre (18:18) a koncovku setu tentokrát dotáhnout až do vítězství 26:24.

Obdobný scénář mělo i třetí dějství – vedení Ostravy 12:16 a poté otočení stavu po servisu Anny Suché na 20:19. V závěru setu Ostrava promarnila dva mečboly, v dresu Brna naopak zářila na smeči i servisu Vendula Měrková. Královo Pole nakonec dramatický konec třetí sady zvládlo lépe a uzmulo ji 28:26.

Čtvrtý set byl zcela v režii hostujících hráček, které si tentokrát vedení v setu utéct nenechaly – naopak sadu bez problémů uhrály přesnou a koncentrovanou hrou poměrem 13:25.

Utkání tak zamířilo až ke zkrácené hře, do které mnohem lépe vstoupilo Brno a rychle se ujalo vedení 6:1. Ostrava už se dotáhnout nedokázala, a tak Královo Pole vítězstvím 15:9 prodloužilo celou sérii utkání o bronz.

 

KP Brno - Ostrava 3:2 (23:25, 26:24, 28:26, 13:25, 15:9)
 

Barbora Mertová

Foto: Ondra Driml

 

 

 

 

 

 

 .


facebook kalendar YouTube prispevky nabor nabor luzanky


Nejbližší domácí utkání A-týmu

Twitter