6x Mistr ČR a ČSFR, 5x vítěz ČP

A-tým nestačil na Olomouc, v sobotu ho čeká Frýdek-Místek

Olomouc2

Vojebalistky Králova Pole nestačily ve svém šestém extraligovém vystoupení na Olomouc. Po prohře 0:3 na sety si budou chtít vylepšit svoje bodové konto hned v sobotu, kdy je na domácí palubovce čeká utkání s Frýdkem-Místkem. „Náš soupeř byl dnes ve všech směrech lepší než my," uznal po zápase Marek Rojko. „Pro nás teď nastává pasáž, ve které je naší povinností vyhrát do vánoc všechny zápasy domácích soutěží. Odstartovat tímto směrem musíme v sobotu doma s Frýdkem," zdůraznil.

Olomoucké hráčky zatlačily KP Brno hned v úvodu utkání servisem a vytvořily si náskok pěti bodů, který Brno marně dohánělo po celý set. Na roztrhané bloky Králova Pole tak domácí smečařky v klidu útočily až do konečného stavu 15:25 (z pohledu Brna).

Druhý set se nesl v opačném duchu, agresivní hrou a šikovností se Brno dostalo do tříbodového vedení. Sada se ale zlomila kolem druhého technického time outu, kdy zaúřadovala domácí Jana Šenková (16:21). Olomouc si koncovku pohlídala a druhý set vyhrála 17:25.

Start třetího dějství byl z pohledu domácích bleskový - při podání Šárky Kubínové odskočily olomoucké volejbalistky na 0:5. Brno zkorigovalo, když na jeho servis nastoupila střídající Anna Suchá a do skóre 9:11 se drželo Olomouci na dosah. Za stavu 14:17 přišla na podání Jana Šenková a opět zařídila rozhodující náskok. Třetí set tak vyzněl pro její tým 18:25.

„Olomouc dnes byla lepší. My se bohužel neumíme poučit z vlastních chyb a soupeř toho umí využít. Je na čase to prolomit a připravit se na další zápas," uvedla po skončení duelu kapitánka Ivana Zburová.

 

KP BRNO – Olomouc 0:3 (15:25, 17:25, 18:25)

 
Barbora Mertová
Foto: Míša Doležalová
 
 

 

 

 


facebook kalendar YouTube prispevky nabor nabor luzanky


Nejbližší domácí utkání A-týmu

Nenalezeny žádné události

Twitter