6x Mistr ČR a ČSFR, 5x vítěz ČP

Postup v Českém poháru bohužel A-týmu těsně unikl

7e48944a 15c3 4280 ab62 4ecc1ffbeee0

Královopolské volejbalistky nepostupily do dalšího kola Českého poháru. Cestu jim zastavily Dobřichovice, s kterými KP Brno prohrálo v tie breaku těsně 14:16. „Při nastavení letošní sezóny se bohužel musíme smířit i s takovými nečekanými výsledky. Když odhlédneme od určité senzace, kterou ale takový výsledek učitým způsobem je, a nelze než pogratulovat soupeři k odhodlání a nebojácnosti, jenž je k tomuto výsledku dovedly, musíme zachovat klid a trpělivost, které náš mladý tým nyní pro svůj vývoj potřebuje," uvedl po zápase prezident klubu Richard Wiesner.

„Pokud dokážeme takové výsledky zhodnotit s "chladnou hlavou” a brát je jako silný impuls pro lepší a usilovnější práci nebo jiný přístup k ní, tak nám v konečném důsledku mohou významnou měrou pomoci v plnění našich dlouhodobějších cílů. Nemůžeme ale zakrýt velké zklamání i z důvodu uchazeče o pořadatelství letošního Final Four Českého poháru, kterému neúčast domácího týmu určitě nepomůže. Ovšem v případě přidělení této akce věříme, že dokážeme pro ostatní družstva a brněnského diváka z ní udělat, tak jako minulý rok, nezapomenutelný zážitek. A úspěchy družstev jako jsou prvoligové Dobřichovice velmi přispívají k přilákání pozornosti a zvýšení popularity, kterou tato soutěž velmi potřebuje. I když bychom příště přivítali, aby to nebylo na náš úkor," dodal ještě.

Královo Pole utkání v Dobřichovicích rozehrálo dobře a vedlo už 2:0, následující dva sety ale domácí hráčky uzmuly pro sebe a lépe se popasovaly i s koncovkou zkrácené hry, která jim vysloužila postup do třetího kola Českého poháru. „Zápas jsme bohužel nezvládli v našich hlavách," litoval těsné prohry trenér Tomáš Samsely. „O vítězství nás přiravily naše chyby a málo razance," doplnila kapitánka Klára Vyklická.

 

Dobřichovice - KP Brno 3:2 (17:25, 21:25, 25:21, 25:18, 16:14)

 

Barbora Mertová

Foto: David Nerud

 

 

 
 
 

 

 


facebook kalendar YouTube fanshop prispevky nabor nabor luzanky


Nejbližší domácí utkání A-týmu

Nenalezeny žádné události

Twitter