6x Mistr ČR a ČSFR, 5x vítěz ČP

Královo Pole vybojovalo nad Ostravou důležité tři body

DR181342

Ve 12. kole extraligy přivítalo Královo Pole na své palubovce aktuálně poslední družstvo tabulky Ostravu. Oba týmy nastoupily do zápasu při chuti a praly se o každý míč, z vítězství 3:1 na sety se ale nakonec po dlouhém boji radovaly domácí hráčky. „Pro nás je to důležité vybojované vítězství, doufám, že nás to nakopne do dalšího zápasu, který budeme hrát ve čtvrtek na Olympu. Potřebujeme zvládnout ještě další tři utkání a pak přijdou prázdniny, během kterých si všichni odpočineme. Musím celé družstvo za dnešní výkon pochválit, to stejné ale platí i na adresu Ostravy, která to během zápasu nevzdala a přitvrdila na servisu,“ zhodnotil zápas Tomáš Samsely.

„Jsou to pro nás důležité tři body. Nezvládly jsme sice třetí set, ale podstatné je, že celý zápas jsme pak dovedly až do vítězného konce,“ radovala se po utkání kapitánka Klára Vyklická.

První set byl bitvou o každý balón až do koncovky. Ostrava sice v jeho úvodu vedla 4:6, pak ale domácí stav otočily a dlouho byly před Ostravou o tři body napřed (14:11, 16:13). Hostující volejbalistky sice skóre ještě srovnaly (17:17), následující dvě výměny však lépe vyšly Brnu (19:17) a Zdeněk Pommer bral time out. O vedení už královopolské volejbalistky ale Ostrava nepřipravila, a tak domácí i díky tvrdé smeči Agaty Skiby v závěru setu, vyhrály úvodní sadu 25:20.

Ve druhém dějství Brno vedlo do stavu 10:7, Ostrava se však vzápětí nemýlila v útoku ani na bloku a skóre bylo rázem na její straně (11:12). Sada se lámala při podání domácí Taylor Fricano, která svou sérii na servisu ozdobila i esem a zařídila Královu Poli vedení 18:14. Domácí už si pak vedení pohlídaly až do konce (25:22).

Královo Pole v následujícím setu rychle uteklo na 5:2, Ostrava ale při podání své kapitánky Kateřiny Zemanové okamžitě zareagovala (5:6) a vzápětí to byl hostující tým, kdo přebral otěže (6:11).  Domácí hráčky to nevzdaly a postupně srovnaly na 15:15. Srovnáno bylo ještě při 18:18, pak ale začaly úřadovat hostující a sadu dotáhly až k vítězství 22:25.

Ve čtvrtém setu nastoupila za stavu 3:1 na servis Agata Skiba a svým podáním a třemi esy Ostravě sadu notně zkomplikovala (11:3). Ostrava už byla na smazání tohoto bodového rozdílu krátká, a tak se po výhře 25:13 radovaly ze zisku tří extraligových bodů hráčky králova Pole.

 

VK Královo Pole – TJ Ostrava 3:0 (25:20, 25:22, 22:25, 25:13)

 

Barbora Mertová

Foto: Ondřej Driml

 

 


facebook kalendar YouTube prispevky nabor nabor luzanky


Nejbližší domácí utkání A-týmu

Nenalezeny žádné události

Twitter