6x Mistr ČR a ČSFR, 5x vítěz ČP

Královo Pole doma nedalo Frýdku-Místku šanci

DR184060

K poslednímu domácímu utkání letošního roku nastoupily hráčky Králova Pole netradičně v neděli a svým fanouškům nadělily ten nejlepší předvánoční dárek. V dohrávce 14. extraligového kola totiž smetly své soupeřky z Frýdku-Místku 3:0 na sety za pouhých 57 minut. „Celý zápas jsme soupeře tlačili a měli jsme vše pod kontrolou. Myslím si, že jsme si dnešní utkání užili. Jsem rád, že se dnes na hřiště dostaly všechny holky, které jsou zdravé. Radost mám zejména z těch mladších ročníků,“ usmíval se po zápase Tomáš Samsely.


A mezi volejbalistky právě z řad mladších ročníků se v nedělním zápase poprvé zařadila také Ela Koulisiani, pro kterou byl duel proti Frýdku-Místku extraligovou premiérou.

Její spoluhráčky měly pod kontrolou hned úvod zápasu, když se při podání Bailey Nichol ujaly vedení 7:1. Frýdek-Místek na to zareagovat neodkázal, čelit naopak po celý set musel úspěšným blokům KP Brna, z nichž domácí hráčky vytěžily hned 8 bodů. Tým Tomáše Samselyho tak vyhrál první sadu za 18 minut poměrem 25:13.

Následující set byl srovnaný jenom na začátku (3:3), pak si Brno opět vytvořilo náskok (6:4), který postupně jen navyšovalo (15:10).  V závěru sady se znovu blýskla na servisu Bailey Nichol – za stavu 24:15 už pak Frýdek uhrál jenom jednu výměnu, a tak i druhý set braly bez problémů domácí hráčky (25:16).

Královo Pole pokračovalo ve své hře také v sadě s pořadovým číslem tři a opět se mu podařilo dostat Frýdek-Místek rychle pod tlak (11:2). Svěřenkyně Jaroslava Vlka pak už jen bezmocně přihlížely rozjetému Brnu, které při podání Taylor Fricano uteklo až na 21:6. Královo Pole nakonec vyhrálo třetí set poměrem 25:13 a připsalo si už za 57 minut na svoje konto tři extraligové body. „Po čtvrteční prohře jsme si dnes spravily náladu důležitým vítězstvím za tři body, k čemuž přispěla mimo jiné naše dobrá obrana na síti,“ radovala se po utkání kapitánka Klára Vyklická.

„Takový zápas se těžko hodnotí, byli jsme odhodlaní zkusit z něj vytěžit nějaké body. Domácí hráčky ale byly dobře připravené a my jsme měli veliký problém dostat se přes jejich kvalitní obranu, tam se to všechno odvíjelo, protože my jsme naráželi jak do stěny a nedokázali jsme si s ničím poradit. KP Brno dnes zaslouženě vyhrálo,“ zhodnotil duel trenér Fýdku-Místku Jaroslav Vlk.


 

VK Královo Pole – TJ Frýdek-Místek 3:0 (25:13, 25:16, 25:13)

 

 

Barbora Mertová

Foto: Ondřej Driml

 


facebook kalendar YouTube fanshop prispevky nabor nabor luzanky


Nejbližší domácí utkání A-týmu

Nenalezeny žádné události

Twitter