6x Mistr ČR a ČSFR, 5x vítěz ČP

Královu Poli vstup do nadstavby nevyšel, doma podlehlo Přerovu

DR196688

Nadstavbovou část extraligy odstartovalo Královo Pole na domácí palubovce ve zbrusu nových dresech, štěstí jim ale proti Přerovu nepřinesly. Z vítězství 0:3 na sety se totiž v Brně radoval v sobotu tým Radima Vlčka. „Utkání se nám dnes bohužel vůbec nevydařilo,“ mrzelo po zápase brěnského trenéra Tomáše Samselyho. „Přerov tu dnes odehrál výborný zápas a my jsme na něj nestačily. Škoda koncovky prvního setu, mohlo to být jinak, kdybychom ji zvládly," litovala výsledku i kapitánka Klára Vyklická.

 

 

Přerov své soupeřky v úvodu zaskočil rychlým vedením 2:9 a vedení si držel až do koncovky setu. Za stavu 10:20 to už vypadalo na jasnou výhru hostujících, při podání Taylor Fricano se ale Brno dokázalo na Přerov těsně dotáhnout (20:21), a závěr sady zdramatizovat. KP Brno skóre poté i srovnalo na 22:22, přerovský tým byl ale v následujících třech výměnách bezchybný, a set nakonec přece jenom uhrál pro sebe.

Hostující to povzbudilo a v dalším dějství to byly opět přerovské hráčky, kdo těžil při přesném servisu Venduly Měrkové z bodové převahy (2:7). Přerov pokračoval ve svém rytmu i dál (12:20) – domácím se za tohoto stavu sice povedlo připsat čtyři body (16:20), na víc však už Brno nestačilo. Přerov tak druhý set vyhrál poměrem 18:25.

Třetí sada měla podobný začátek – přerovské vedení 4:9 a naopak chyby na straně domácích, které znamenaly time out. Megan Vander Meer po něm připsala přímý bod z podání (4:10) a rozjetý Přerov už se pak domácím zkrotit nepodařilo (7:14, 9:20). Hostující volejbalistky si po výhře 18:25 z Brna odvezly zasloužené tři body.

 

 

VK Královo Pole – Volejbal Přerov 0:3 (22:25, 18:25, 15:25)


 

Barbora Mertová

Foto: Ondřej Driml

 

 
 
 

 

 


facebook kalendar YouTube fanshop prispevky nabor nabor luzanky


Nejbližší domácí utkání A-týmu

Nenalezeny žádné události

Twitter